OBJAVA: 23.04.2018, 21:37h   •   IZMJENA: 23.04.2018, 21:37h   komentara   •     ISPIŠI

Nove medalje

Gimnastičarke Šibenik-Dalmacije jako dobre na prvom kolu Kupa

Gimnastički klub Šibenik – Dalmacija ovu nedjelju sudjelovao je na 1. KOLU KUPA HRVATSKE REGIJE JUG.

23.04.2018, 21:37h

Sportsku dvoranu Meterize  preplavile male i velike natjecateljke u ritmičkoj gimnastici, koje su došle sudjelovati i pokazati što znaju na Kupu Hrvatske u ritmičkoj gimnastici –Regije Jug. Na natjecanju je sudjelovalo oko 106  natjecateljki.

Program je započeo  u 09:00 sati gdje su se u svečanom defileu  predstavile sve sudionice regije (KRG Sirena iz Zadra, KRŠG Rusulice iz Trogira, KRŠG Floramye iz Splita, GK Dišpet iz Šibenika, RG Nebo iz Šibenika i GK Šibenik – Dalmacija iz Šibenika). Natjecale su se u seniorskoj, juniorskoj i kadetskoj kategoriji, kao i u mlađim kadetkinjama i mini kategoriji, u rasponu od 5 do 18 godina.

Gimnastički klub Šibenik – Dalmacija sudjelovao je u individualnim  i grupnim vježbama.

U individualnom programu:

MIA NAKIĆ  u kategoriji Mini osvojila je 3. mjesto i brončanu medalju, u juniorskoj kategoriji ELLA MAGDIĆ osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju ,

Leona Jurković osvojila je 4. mjesto, Gabriela Perković osvojila je 5. mjesto, Sara Malenica osvojila je 6. mjesto, Eva Maria Kalpić, Marta Cukrov  i Tonka Saldoljev osvojile su 7. mjesto, Dora Kulušić, Nika Bujas i Cvita Skorić osvojile su 8. mjesto, Gabriela Jakovljević osvojila je 9. mjesto.

Ostale solidne rezultate postigle su:

Sara Rošić, Tonina Vrzić, Sara Gojčeta Miškić, Franka Marinčić, Rita Živković, Dora Jurčević, Iva Nakić, Matea Obratov, Mia Džapo, Lucija Lovrić, Karla Vodopija i Cvita Božikov.

U grupnim vježbama:

Kategorija mlađih kadetkinja u sastavu  Tina Belakušić, Cvita Božikov, Valentina Lovrić, Petra Kapov i Agata Donđivić osvojile su 1. mjesto.

U kategoriji kadetkinja u sastavu Nora Kašić, Cvita Dželalija, Kata-Antea Mujan i Nina Pučo osvojile su 1. mjesto.

U kategoriji juniorki u sastavu Anđelina Baljak Slavica,  Lucija Kljaić, Iva Kalauz i Lucija Klarić osvojile su 1. mjesto.

Katarina Grabić, Iris Puljić, Marija Marin, Katarina Knežević i Gabriela Bitunjac osvojile su 2. mjesto

Trenerice Ivančica Jakoliš, Nena Tešulov i Antea Lea Luketa zadovoljne su nastupom natjecateljki i njihovim plasmanima, sretni su jer su ostvarili svoje ciljeve.

Nova dokazivanja ritmičarke  GK Šibenik – Dalamcije imaju već idući vikend, jer odlaze na međunarodno natjecanje u Crnu Goru.