OBJAVA: 22.04.2015, 20:18h   •   IZMJENA: 22.04.2015, 20:18h   komentara   •     ISPIŠI

Sljedeće sezone ponovno u Kupu Hrvatske

FOTO Odluka s bijele točke: Zagora pobjednik Županijskog nogometnog Kupa

Nogometaši unešićke Zagore pobjednici su Županijskog nogometnog Kupa. U finalnom susretu, odigranom na Šubićevcu, slavili su s 5:4 poslije izvođenja jedanaesteraca, poslije 90 minuta igre bilo je 1:1. Junak Dujićeve momčadi bio je vratar Marko Mihaljević koji je zaustavio prva dva udarca Vodičana.

I. J. FOTO Odluka s bijele točke: Zagora pobjednik Županijskog nogometnog Kupa
22.04.2015, 20:18h

Sadržajno je bilo prvo poluvrijeme, i u jednom i u drugom kaznenom prostoru. Prvi su zaprijetili Vodičani: Vuković je prošao po boku, ali obrana Zagore uspjela je očistiti. Pokušao je Deur na jednoj, a M. Ljubić na drugoj strani, bez većih problema za vratare. U 22. minuti jedan nesporazum obrane Zagore, no, ispred Deura uspjeli su pravodobno reagirati i otkloniti opasnost.

Pet minuta kasnije opet prijeti Vlatkovićev sastav: korner je izveo Ušljebrka, jedan vodički igrač glavom nije uspio dobro zahvatiti loptu, došla je na lijevu stranu do Skočića čiji udarac pravodobnim izlaskom uspijeva obraniti vratar Mihaljević. U 32. minuti prijeti Zagora preko M. Ljubića, ali vratar Juričev-Ivin uspješniji je od igrača Zagore, kao i u sljedeća dva slučaja kad je pucao Vinko Petković.

Do kraja poluvremena još su Vodice pokušale zaprijetiti preko R. Ljubića, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu. Jedno od većih uzbuđenja u prvom dijelu bilo je i kad je sveprisutni fotoreporter Ante Baranić završio na podu, srušio ga je, naravno, nenamjerno, Zagorin Hrvoje Šibenik.

Najveću priliku u nastavku Zagora je stvorila u 65. minuti: A. Barać našao se sam pred gostujućim vratarom, ali je promašio sjajnu šansu. Na drugoj strani zaprijetio je izdaleka Junaković. Dva Zagorina Baraća kombinirala su u 78. minuti, no, Juričev-Ivin bio je pravodoban i u toj reakciji. Ali, nije mogao ništa samo minutu kasnije, kad je poslije asistencije A. Maleša s desne strane poštar Šupe glavom zatresao mrežu za vodstvo Zagore.

Tri minute prije kraja utakmice Vodičani su se vratili u utakmicu: efektan pogodak za izjednačenje zabio je Grubelić, koji je, kao i Šupe, u igru ušao u nastavku utakmice. Do kraja utakmice D. Barać još je jednom zapucao prema vodičkom golu, ni ovog puta nije bilo uspjeha.

Krenulo se u jedanaesterce gdje su uspješniji bili igrači Hrvoja Dujića: Mihaljević je obranio prva dva vodička udarca, Vukoviću i Bašiću, a za Zagoru su zabili A. Barać i Bakić. U trećoj seriji Lekaj smanjuje na 2:3, D. Barać pucao pored gola, a Grubelić pogađa za 3:3. Miran je s bijele točke Petković za novo vodstvo Zagore, Ušljebrka pogađa za 4:4, a posljednji jedanaesterac na utakmici precizno izvodi Miletić i Zagori donosi trofej i plasman u pretkolo hrvatskog nogometnog Kupa sljedeće sezone.

Kapetanu Zagore Anti Malešu loptu s potpisima hrvatskih nogometnih reprezentativaca uručio je tajnik Županijskog nogometnog saveza Hrvoje Kulušić, dok je pehar uručio predsjednik Županijskog saveza Željko Dulibić.

VODICE – ZAGORA 4:5 – penali (1:1)