OBJAVA: 07.05.2012, 13:23h   •   IZMJENA: 07.05.2012, 13:23h   komentara   •     ISPIŠI

Prvenstvo Hrvatske u low kicku za juniore

Ivan Letica i Roko Baljkas prvaci Hrvatske

PIŠE Šibenik IN
07.05.2012, 13:23h

Ivan Letica i Roko Baljkas postali su prvaci Hrvatske u svojim borilačkim kategorijama, na prvenstvu Hrvatske za juniore u low kicku što je proteklog vikenda održano u Varaždinu.

Nastupilo je 177 natjecatelja iz cijele Hrvatske, a klub Dalmatino Šibenik predstavljali su Dino Brajković, u kategoriji do 57 kilograma, Ivan Letica, u kategoriji do 60 kilograma, Marko Jurin u istoj kategoriji, Krešo Škugor u kategoriji do 75, Roko Baljkas u kategoriji do 81 i Šime Čogelja u kategoriji do 86 kilograma.

Roko Baljkas je imao najteži put u svojoj kategoriji jer ga ždrijeb nije niti malo mazio, te je svrstan u četvrtfinale protiv prtivnika Tonija Bilića iz Splita. U vrlo teškom meču dvojice udarača, Roko je bio znatno precizniji pa je pobijedio jednoglasnom odlukom sudaca. U polufinalu je nastupio protiv Nikole Markovića, visokog protivnika, također Splićanina, no šibenski borac bio je konkretniji pa je pobijedio i u tom meču. U finalu ga je dočekao borac iz kaštelanskog kluba MOKK, Josip Nikolić, koji je prvak Hrvatske

po K-1 pravilima. Taj je momak jako dobar tehničar za kojeg se znalo da ne smije biti grešaka. Srećom, Roko je dominirao cijelom borbom i pobijedio. Osvojio je zlatnu medalju i postao prvak Hrvatske, čime je automatski zauzeo i mjesto u reprezentaciji Hrvatske.

Ivanu Letici bilo je nešto lakše nego Roku, a nastupio je u konkurenciji do 60 kilograma, te se u finalu susreo s Matejom Segarićem iz kluba Sveti Krševan iz Zadra. Ovaj protivnik je u polufinalu tijesno pobijedio Ivanovog klupskog kolegu Mateja Jurina koji je u Varaždinu ipak osvojio brončanu medalju. To je Ivanu bio dodatni poticaj i motivacija za pobjedu, da «osveti» kolegu i osvoji zlato. Rezultat je bio takav da je borba trajala 20 sekundi, a Ivan je protivnika pobijedio nokautom.

Dino Brajković je u Varaždinu osvojio srebrnu medalju. U polufinalu je pobijedio Andreja Kedveša iz zagrebačkog Spartana, a u finalu je izgubio od Luke Hunića iz Pit bulla Zagreb.

Kreško Škugor je u osmini finala pobijedio Dominika Žanića iz splitskog Mornara, a u četvrtini finala izgubio od Jure Capića iz Zadra.

Ivan Letica i Roko Baljkas izborili su status reprezentativaca za predstojeće svjetsko prvenstvo u slovačkoj Bratislavi, a što se tiče priprema očekuje ih vruće ljeto, doznali smo od predsjednika kluba Darka Mikulandre. Inače, šibenske natjecatelje je na prvenstvu u Varaždinu vodio trener Damir Lambaša.