OBJAVA: 19.10.2015, 14:22h   •   IZMJENA: 19.10.2015, 14:22h   komentara   •     ISPIŠI

Borac i trener u KK Šibenik i Drniš

Š. I. Ivan Zoričić zlatni na pretposljednjem natjecanju Svjetske Premier lige u Salzburgu!
19.10.2015, 14:22h

Sjajan rezultat ostvario je Ivan Zoričić, karataš i trener u Karate klubovima Drniš i Šibenik. Kao član hrvatske reprezentacije osvojio je zlatnu medalju na pretposljednjem natjecanju Svjetske Premier lige u Salzburgu.

Zoričić je zlato osvojio u kategoriji +84 kg. Nakon što je u prvom kolu bio slobodan, u nastavku je ostvario tri uvjerljive pobjede - protiv Rumunja Alexandrua Ionuta Pauna 2:0, Srbina Danila Jeknića 4:0 i Rusa Vasilija Antoknija 6:2. U polufinalu Zoričić je bio bolji od Bjelorusa Andreja Grineviča 4:2, a u finalu je pobijedio i bosanskohercegovačkog reprezentativca Harisa Sujkovića s 2:0.

Medalje Hrvatskoj donijeli su još Ivan Kvesić u kategoriji do 84 kilograma, bio je zlatni, te brončana Maša Martinović u kategoriji iznad 68 kilograma.

Hrvatska je zauzela četvrto mjesto u konkurenciji od 22 zemlje koje su osvojile medalje. Riječ je o najmasovnijem natjecanju Svjetske karate lige, na kojem je ove godine u seniorskoj konkurenciji nastupilo 743 karatista iz 59 zemalja sa svih kontinenata.

Posljednje ovosezonsko natjecanje Svjetske Premier lige u karateu održat će se 28. i 29. studenog na japanskom otoku Okinawi.