OBJAVA: 14.04.2019, 07:20h   •   IZMJENA: 14.04.2019, 07:20h   komentara   •     ISPIŠI

Uspjeh članova Hrvačkog kluba Šibenik

Kristijan Deković i Marko Klarić brončani na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu

U sportskoj dvorani Pešćenica održano je hrvačko Prvenstvo Hrvatske za mlađe dječake grčko rimskim načinom na kojem je nastupilo 160 natjecatelja iz 26 klubova. Među njima su i članovi Hrvačkog kluba Šibenik koji su osvojili dvije brončane medalje.

Facebook Kristijan Deković i Marko Klarić brončani na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu
14.04.2019, 07:20h

Za HK Šibenik su nastupili: Kristijan Deković (kat. 30 kg), Ivano Deković (kat. 33 kg), Matija Bartolec (kat. 33 kg), Bartul Dasović (kat. 40 kg), Andrija Vlahov (kat. 44 kg), Tomislav Šiprak (kat. 44 kg), Ivano Ilić (kat. 49 kg), Marko Klarić (kat. 49 kg), Stipe Čilaš (kat. 49 kg), Roko Vranković (kat 54 kg), Toni Raci (kat. 59 kg), Dino Peran (kat. 65 kg) i Vice Baranović (kat. 65 kg).

Kristijan Deković imao je tri borbe, dva poraza i jednu pobjedu i osvojio 3. mjesto.

Marko Klarić imao je 6 borbi, od kojih pet pobijedio i jednu izgubio, te je također osvojio brončano odličje. Inače to je bila kategorija sa najviše natjecatelja, čak njih 34.

- Od ostalih natjecatelja za treće mjesto imali su priliku Toni Raci koji je tijesno izgubio razlikom od 10:9 nakon što je vodio borbu, Bartul Dasović također vodio 6:0 i imao tri puta priliku za tuš ali nije uspio završiti borbu te nažalost na kraju neoprezno izgubio, Roko Vranković izgubio za treće mjesto. Ostali su se također dobro borili. Većini je ovo bilo među prvim ozbiljnim natjecateljskim iskustvom tako da čestitamo im na hrabrosti i borbama – poručuju iz kluba.