OBJAVA: 16.02.2017, 22:08h   •   IZMJENA: 17.02.2017, 14:57h   komentara   •     ISPIŠI

Kup Krešimira Ćosića na Baldekinu

Milan Balaban Drama pripala Ciboni: Iscurila Siriščevićeva trica za pobjedu i šibensko polufinale
16.02.2017, 22:08h

Ništa od šibenskog polufinala u ovogodišnjem izdanju Kupa Krešimira Ćosića koji se igra na Baldekinu. A nedostajalo je tako malo. Tek jedna lopta presudila je da u polufinale ode Cibona, a ne GKK Šibenik koji je vodio najveći dio utakmice u sjajnoj atmosferi. No, u završnici Zagrepčani su bili mirniji s linije slobodnih bacanja, a u zadnjem napadu Siriščevićeva trica za pobjedu je iscurila pa su gosti slavili sa 77:75.

Dupkom puna dvorana (1 400 gledatelja)  i pjesma od prve minute dočekala je košarkaše GKK Šibenika. Odličnu prvu četvrtinu odigrala je momčad Vladimira Anzulovića. Poslije trice Petanija u četvrtoj minuti imaju vodstvo 8:4, nešto kasnije i plus pet. Dosta problema zadaje im Šakić, zabio 12 od prvih 16 koševa Cibone. No, uz sjajnu podršku s tribina domaćini su kraj četvrtine dočekali s plus sedam (25:18). Odličan je bio doprinos i Badžima koji je zabio tri trice.

Odlična Anzulovićev sastav igra i u drugoj četvrtini. Kao rezultat toga stiže i još uvjerljivije vodstvo (trica u prvom dijelu 8/12). U 13. minuti plus osam (30:22), a dvije minute kasnije i do tada najvećih +10 (34:24). U završnici poluvremena raspoloženi Šibenčani imaju i +11 (43:32), a Cibona to uspijeva smanjiti na minus šest (45:39) do poluvremena.

U drugo poluvrijeme Cibona ulazi bolje, rade seriju 11:5 i poslije manje od četiri minute igre rezultat je 50:50. Uz  sjajnu podršku s tribina, nisu domaćini dopustili Zagrepčanima da preuzmu vodstvo. Tricu zabija Ivanov, potom dvije Siriščević za 59:51 u 29. minuti. No, šibenska je prednost malo manja, plus četiri (59:55) uoči zadnje četvrtine.

Trica Marinellija gostima donosi vodstvo poslije dugo vremena (vodili su kratko u dva navrata u prvoj četvrtini) – 60:59. Prednost tada seli malo na domaću, a potom na gostujuću stranu. No, u samu završnicu utakmice Cibosi su ušli s vodstvom, minimalnim. Peti prekršaj dobio je tada Halilović, a gosti otišli na plus četiri. Siriščević pogađa, Ivanov potom samo jedno bacanje za 70:71 (prethodno su Šibenčani promašili tri trice).

Žorić pogađa oba bacanja za 70:73 29 sekundi prije kraja. Na drugoj strani na liniji slobodnih bacanja je Ivanov, koji ponovno pogađa jedno od dva, pa gosti imaju 73:71 vodstvo i napad 18 sekundi prije kraja. Redale su se momčad na liniji slobodnih bacanja: Petani je zabio sva četiri, Žorić tri od četiri, to posljednje za 75:77. Osam sekundi ostalo je do kraja utakmice, Šibenik je imao napad, a šutem za tri pokušao je Siriščević, no, na razočaranje kompletne dvorane lopta je iscurila i Cibona je izborila polufinale.

'Kroz ušicu igle' provukla se Cibona. Zaslužili su igrači GKK Šibenika polufinale, no, sportska sreća okrenula im je leđa. Razočaranje se moglo jasno vidjeti na licima domaćih igrača, no, njihovu beskompromisnost i srčanost, borbu do zadnjeg atoma snage, publika je itekako iznala nagraditi. Pjevalo se ponovno unatoč porazu, gromoglasan pljesak za Šibenčane jasno je govorio sam za sebe.

Lista onih koji su stigli pogledati ovu listu bila je podugačka. Tražila se karta više, na Baldekin više ni šibica ne bi stala, a da je kapacitet dvorane bio i veći, nema sumnje, bilo bi sve puno. Među brojnim Šibenčanima, na tribinama, našli su se i Stojko i Joke Vranković, Aleksandar Aco Petrović, gradonačelnik Šibenika Željko Burić, Predrag Šarić, menadžer Robert Jablan, izbornik hrvatske vaterpolske reprezentacije Ivica Tucak, kompletna momčad HNK Šibenika, ...

U prvom sutrašnjem (petak) polufinalnu u 17 sati igrat će Cedevita i Zadar, a u 20 sati na rasporedu je dvoboj Cibone i Jolly JBS-a.

GKK ŠIBENIK – CIBONA 75:77 (25:18, 20:21, 14:16, 16:22)