Najefikasnija Vira Cherkaska

Druga pobjeda košarkašica Šibenika, slavile kod Orke u Zagrebu

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   30.10.2022 u 07:04

Facebook Naši Tići/arhiva
Košarkašice Šibenika stigli su i do druge prvenstvene pobjede. U petom kolu HT Premijer lige pobijedile su u Zagrebu domaću Orku rezultatom 69:55.

U sportskoj dvorani Dubrava Šibenčanke su nakon prvi deset minuta igre imale vodstvo od šest koševa. Do poluvremena prednost ekipe Stipe Bralića narasla je na devet poena.

Vrlo izjednačena bila je treća dionica igre što je više odgovaralo šibenskoj ekipi jer njihova prednost i vodstvo nije bilo ugroženo. Zadnja četvrtina ponovno je pripala Šibenčankama, za konačnu potvrdu pobjede od 14 koševa razlike.

Cherkaska s 19 koševa bila je najefikasnija u šibenskim redovima. Johnson je dodala 14, Baban 12, Šarić 11, a Dobrić 10 koševa.

Orka – Šibenik 55:69 (17:23, 15:18, 11:11, 12:17)

ŽKK Orka: Rako 13, Horvat, Lisac, Mikulić 1, Ercegovac 9, Gregorović, Ivković, Meštrović, Mateković 17, Pešut, Rudić 7, Novina 8.
ŽKK Šibenik: Johnson 14, Baban 12, Dobrić 10, J. Milković, Šuperba, Čala, Dragović, L. Milković 3, Branisavljević, Šarić 11, Cherkaska 19.