SADA ČITATE
'Građani' play-off otvorili pobjedom, u nedjelju u Zagreb po polufinale
          OBJAVA: 27.04.2017, 20:59h   •   IZMJENA: 27.04.2017, 22:27h   komentara   •     ISPIŠI

Doigravanje za prvaka

Nino Šolić/ŠibenikIN 'Građani' play-off otvorili pobjedom, u nedjelju u Zagreb po polufinale
PIŠE Valerio Baranović
27.04.2017, 20:59h

Košarkaši Šibenika pobjedom nad Zagrebom otvorili su doigravanje A1 Lige za prvaka. Nošeni sjajnom atmosferom s tribina, pred prepunim Baldekinom, 'mrave' su svladali s 84:78, a prolaz u polufinale tražit će već u nedjelju u Zagrebu kada je na rasporedu druga četvrtfinalna utakmica.

Prije početka utakmice, minutom šutnje odana je počast Jeri Čogelji, šibenskom odbojkašu koji je preminuo u 21. godini nakon kratke i teške bolesti, Funcuti su mu poručili kako će zauvijek ostati u njihovim srcima.

Utakmica je počela mučenjem s jedne i s druge strane, odmjeravanjem snage i provjeravanjem tko je spremniji za doigravanje. Kako je kazao trener narančastih Vladimir Anzulović uoči utakmice, presudit će onaj tko se uspije resetirati nakon regularnog dijela. Narančasti su na kraju prve četvrtine imali četiri koša prednosti (18:14).

Prvih pet minuta druge četvrtine nije se razlikovalo od prve, koš za košem, promašaj za promašajem (35:30), dok trener Anzulović nije uzeo time out i od svojih igrača tražio agresivniju igru i brži protok lopte, što se pokazalo kao pravi potez pa su se narančasti uspjeli, po prvi put, odlijepiti na deset razlike. Za ovu prednost zaslužna je šibenska trica koja je konačno proradila. Siriščević, Pandurić i Petani predvodili su građane i osigurali prednost s kojom su otišli u svlačionicu (45:35)

Treća četvrtina počela je sramežljivo, 'građani' su se probijali kroz fizički jaku zagrebačku momčad i uspjeli su pronaći put kroz zagrebačku obranu. Ivanov pod košem, Badžim i Bašić vanjskim šutom, vratili su Šibenčane u igru, nakon što je Bašić solo proigravanjima uspio smanjiti na samo pet razlike. Treća četvrtina završila je s 12 poena prednosti za domaćine.

Posljednja četvrtina bila je najatraktivnija. U zagrebačkim redovima trudili su se Junaković i Bašić, koji je rijetko kad vratio loptu nakon što ju je primio, a 'građani' su u reket 'mrava' penetrirali sa svih strana. Postalo je jasno da su građani osigurali prvu pobjedu, a na kraju je na semaforu stajalo 84:78 za Šibenik.

U redovima domaćina najefikasniji bio je Halilović s 21 poenom, a upisao je i 10 napadačkih skokova. Slijede ga Ivanov s 13 i Badžim s 12 poena, dok su s druge strane Bašić i Marčinković upisali po 21 poen.

Trener Vladimir Anzulović Zadovoljan je igrom svoje ekipe.

- Čestitam svojim igračima na odličnoj igri. Zagreb je iskusna, fizički jaka ekipa i očekujem dobru partiju u nedjelju u Trnskom. Iskusna je i uprava kluba pa se utakmica igra u 12 sati, što će biti izazov nama i navijačima- kazao je trener 'građana' po završetku utakmice.

Najbolji domaći strijelac Miralem Halilović, inače bivši Zagrebov igrač, kazao je da je imao posebnu motivaciju.

- Znali smo da imaju jake individualce i da mogu biti opasni kad povežu redove. Imaju Božića i Marčinkovića, MVP igrače i teško je protiv njih. Jaki su i nisu nam dali da se odvojimo na više od 10 razlike. Nije lako poslije euforije zbog prvog mjesta, malo se digne nos, ali spustili su smo se na zemlju i pobijedili. U nedjelju očekujem pobjedu – kazao je Halilović te zaključio kako će se Zadar i Cibona 'tuči' u tri utakmice pa je pobjeda važna kako bi imali više vremena za odmor.

Kao uvijek, igrači su pobjedu proslavili pjesmom s navijačima koju je prvo predvodio Petani, a nakon njega Turkyilmaz.

Druga četvrtfinalna utakmica igra se u nedjelju u dvorani Trnsko u 12 sati.

GKK Šibenik - KK Zagreb: 1.utakmica doigravanja Nino Šolić