OBJAVA: 05.10.2016, 21:12h   •   IZMJENA: 05.10.2016, 21:12h   komentara   •     ISPIŠI

Novačić najefikasniji

Jolly JBS izborio završni turnir Kupa: Drugoligaš Kaštela pružio velik otpor

Š. I. Jolly JBS izborio završni turnir Kupa: Drugoligaš Kaštela pružio velik otpor
05.10.2016, 21:12h

Momčad Jolly JBS-a izborila je nastup na završnom turniru Kupa Krešimira Ćosića. Nakon pobjede u Vukovaru, pobijedili su, ponovno na gostovanju, Kaštela. Bilo je 91:81, a drugoligaš je pružio iznimno snažan otpor.

Vodstvom od 8:0 Jolly JBS ulazi u utakmicu. Tek u trećoj minuti domaćini postižu prvi koš, ali Velićev sastav održava svoje vodstvo. Bilo je najviše plus devet, a plus sedam na kraju prve četvrtine (23:16).

Sredinom druge dionice igre prednost Jolly JBS-a je dvoznamenkasta (40:30). Imali su vodstvo i od 12 i od 13 koševa, ali u drugi su dio ušli s tek malo manjim vodstvom – 51:43.

Josip Glavinić zadavao je velike probleme Jolly JBS-u. Rezultiralo je to i povratkom u utakmicu Kaštelana koji su u 24. minuti došli na samo minus jedan (55:56). Špralja u tim trenucima jedini zabija, domaćin je opet na minus jedan (63:64) u predzadnjoj minuti četvrtine, ali koševi Novačića i Marića vratili su Jollyju plus od tri koša (67:64) prije četvrtine odluke.

'Puhali su' domaćini stalno za vratom sastavu s Baldekina, a u 33. su minuti došli u potpuni egal (76:76). Seriju 6:0 tada radi Jolly JBS, domaćini opet zabijaju, ali još jedna trica Novačića minutu i pol prije kraja rješava sve dileme. A do kraja momčad Ivana Velića povećala je svoju prednost na okruglih deset koševa prednosti.

Novačić s 25 koševa bio je najefikasniji igrač Jolly JBS-a, a dvoznamenkast broj koševa postigli su i Scott 15, Markulin i Špralja po 13 te Bilinovac deset.

KAŠTELA – JOLLY JBS 81:91 (16:23, 27:30, 21:14, 17:24)
KAŠTELA: Glavinić, Matić, Režić, Roso, Šipić, Biočić, Ćosić, Jelavić Mitrović, Karanušić, Maras, Pruže, Sanader. Trener: I. Ćelan.
JOLLY JBS: Bilinovac, Markulin, Novačić, Scott, Špralja, Brkić, Došen, Klepo, Marić, Papac, Perković, Vladović. Trener: Ivan Velić.