Prešli 100

Najbolji kad je najpotrebnije: Šibenka uvjerljivom pobjedom nad Dubravom osigurala peto mjesto u ligi

Košarka   |   Autor: Goran Milić   |   30.04.2023 u 21:37

GKK Šibenka
U pretposljednjem 31. kolu HT Premijer lige, odnosno 9. kolu Lige za prvaka, košarkaši Šibenke svladali su direktnog konkurenta za 5. mjesto Furnir Dubravu sa 107:72 (25:13, 30:16, 27:21, 25:22). Budući da su pobijedili s više od 9 razlike, Šibenčani će završiti peti u ligi ove sezone (osim ako Furnir, Dinamo ili Bosco ne postanu prvaci nakon play-offa). Kako smo napisali već u najavi, da je ovo drugi sport, znali bi što znači biti peti u pogledu Europe, no budući se radi o košarci, nitko nema pojma jesmo li osigurali kakvo europsko natjecanje. 5. mjesto ipak je lijepa nagrada za sve učinjeno ove sezone.

Nije bilo previše gledatelja na Baldekinu, nažalost, više nego poluprazna dvorana u ključnoj utakmici Lige za prvaka. No oni koji su došli nisu požalili, igrači Šibenke odužili su im se zalaganjem i igrom. Šibenka se počela odvajati od 7. minute i rezultata 12:10. Do kraja četvrtine već je bilo 25:13, zahvaljujući i tricom Brocića te dvije trice Klarina.

Razlika je nastavila ekstremno rasti u drugoj četvrtini. Sjajni su u napadu bili Brocić sa 15 poena u prvom dijelu te Klarin, Jambrović i Skorić, dok su u obrani sve od sebe davali Howard i Pleadin. Bobek je dočekao svoju priliku na parketu i dobro je iskoristio. Odlično poluvrijeme zaključeno je atraktivnim zakucavanjem Jambrovića u posljednjoj sekundi za 55:29.

Ekipa Dubrave više je puta ove sezone namučila Narančaste, no ovaj put došli su u nešto slabijem sastavu. Prvo poluvrijeme odigrali su za zaborav; obrana neborbena, trica im je bila 1 od 13 (do kraja 2 od 24), a promašili su i 7 slobodnih bacanja.

Drugo poluvrijeme bilo je odrađivanje posla, bili su Šibenčani i blizu 40 razlike (98:61 u 37. minuti). Naravno, ne možemo reći da su Šibenčani iznenada pronašli rješenje za svoju napadačku nemoć, iskazanu u prošlim utakmicama; igrali su kao i uvijek. Jednostavno su večeras bili bolji i raspoloženiji od protivnika. No kažimo da su Šibenčani pogodili 14 trica.

Dvorana Baldekin, gledatelja 300, suci Leo Roglić, Marko Stanković, Teo Miletić
ŠIBENKA: Skorić 18 (sb 2/2), Bobek 11, Klarin 14, Pleadin 13 (sb 4/4), Howard 4 (12 skokova), Brocić 22, Antić 8, Perković 5 (sb 1/1), Jambrović 12, Šarić, Brajković, Paić, trener Damir Milačić
FURNIR DUBRAVA: Kuzmanović 1 (sb 1/2), Jurić 7 (sb 5/6), Vidović 16 (sb 4/6), Kalajžić 1 (sb 1/2), Nazor, Savić, Tišma 2, Bjelanović 12 (sb 4/4), Bošnjak 18 (sb 4/7), Karahodžić 12 (sb 3/4), Paponja, Kos 3, trener Jeronimo Šarin

U zadnjem kolu Šibenka gostuje kod Cedevite Junior, sljedeći petak od 18 sati. Potom će uslijediti doigravanje, u kojem će Šibenka opet na Cedevitu Junior u četvrtfinalu.