Iscrpljujuće za gledati

Opet toplo-hladno: Šibenka nakon dvije velike pobjede izgubila doma od Zaboka

Košarka   |   Autor: G.M.   |   18.04.2024 u 22:06

GKK Šibenka/Milan Balaban
U susretu 31. kola FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na Baldekinu poražena od Zaboka sa 72:86 (14:23, 20:21, 21:25, 17:17). Jaki ritam utakmica prati Šibenku cijelu sezonu; već u nedjelju gostuju kod Bosca u Zagrebu.

U mlakoj atmosferi, neobičnoj s obzirom na nedavne pobjede protiv Cibone i Alkara, Šibenka je pokazala da ipak nije pronašla nikakvo čudesno rješenje na kraju turbulentne sezone. Dva spomenuta slavlja došla su u trenutku inspiracije, koja je ovaj put izostala. A izostali su i Topolović, Lukić, Klarin, dok se Pleadin ozlijedio na utakmici.

Šibenka je dvaput ove sezone svladala Zabok nakon velikih preokreta. I ovaj put su krenuli loše, no preokreta nije bilo. Rezultat prve četvrtine čak i ne otkriva koliko je Zabok bio bolji u svim segmentima igre, makar su Narančasti imali 13:13 dvije i pol minute do sirene, da bi nakon prvih 10 minuta svijetlilo 14:23.

U drugoj četvrtini nastavili su se napadački problemi s netimskom igrom, šutom, zicerima i slobodnim bacanjima, imao je Zabok u 14. minuti prednost 18:35, da bi domaći uspjeli smanjiti na 10 razlike do odmora (34:44), ponajviše zahvaljujući tricama, koje su na tren krenule (Skorić, Perković, Foreman, Paić).

Drugo poluvrijeme bilo je još lošije za gledati, bizarna košarka se na momente igrala. Griješili su gosti, griješili su i suci, ali najviše domaći igrači, a nervoza na parketu i tribinama povećavala se iz minute u minutu. Tračak nade dogodio se kada se od 37:53 iz 23. minute došlo do 54:60 u 28., no igrači Zaboka brzo su vratili prednost na dvoznamenkasti iznos.

Previše šibenskih grešaka u posljednjoj četvrtini onemogućilo je bilo kakav preokret, makar su gostujući promašaji davali nove prilike. Zabok je prvi izašao iz napadačke krize, ipak mu je bilo lakše, s obzirom da je vodio; dvije trice Emila Savića ugasile su bilo kakvu nadu na Baldekinu. Na kraju minus 14 za domaće, 72:86.

Šibenka će sezonu, pod pretpostavkom da na kraju ne postane prvak, definitivno završiti ili na osmom ili na devetom mjestu.

SD Baldekin, gledatelja 500, suci Josip Jurčević, Denis Bajramović i Dino Vukušić

ŠIBENKA: Paić 8, Skorić 25, Pleadin 3, Howard 5, Foreman 13, Babić 9, Starovlah 4, Perković 3, Šarić, Škugor 2, Brajković, trener Petar Maleš

ZABOK: Sikirić 5, Neal 21, Cinac 7, Savić 18, Buljević 9, Tomic, Šustić, Antonić, Črnjević 9, Rebić 14, Cvitanović 2, Kosi 1