OBJAVA: 10.07.2016, 08:27h   •   IZMJENA: 10.07.2016, 08:49h   komentara   •     ISPIŠI

U produžetku bolji od Talijana

FIBA Pobjeda vrijedna Olimpijskih igara: Šarić, Bilan, Bogdanović i društvo putuju u Rio!
10.07.2016, 08:27h

Hrvatska košarkaška reprezentacija izborila je nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. I to na dojmljiv način, pobjedom nad Italijom u Torinu, u produžetku, u posljednjoj i odlučujućoj utakmici, bilo je 84:78 za izabranike Aleksandra Petrovića.

U prvom je dijelu Hrvatska bila bolja, a u drugoj ih je četvrtini nosio Darko Planinić. Ogroman je doprinos bio i Bojana Bogdanovića koji je već do kraja prvog poluvremena postigao 17 koševa, Šibenčanina Darija Šarića koji je prvih 20 minuta zaključio s deset skokova, te Simona koji je tricama 'izluđivao' Talijane.

Neizvjesno se nastavilo i u drugom poluvremenu. Hrvatska je bježala na malu prednost, no, Talijani su se držali u igri. Pri rezultatu 70:70 Petrovićev je sastav imao zadnji napad na utakmici, no, šut Bojana Bogdanovića nije ušao, pa se krenulo u produžetke.

Šarić prvi pogađa u produžetku, tricom se priključuje Simon, a kad je Bogdanović zabio tricu za 80:74 Talijani su bili na koljenima. Još je dva puta Bogdanović pogađao s linije slobodnih bacanja, za potvrdu hrvatske pobjede i početak velikog slavlja u Torinu.

Hrvatska se košarkaška reprezentacija po četvrti put plasirala na Olimpijske igre, nakon Barcelone 1992., Atlante 1996. i Pekinga 2008. godine. A u Rio de Janeiru i Šibenik će imati svoje predstavnike, jer u sastavu koja je uspješno odradila turnir u Turinu, su i Dario Šarić i Miro Bilan, uz još jednog Šibenčanina na klupi – Aleksandra Petrovića.