Uzbudljiva utakmica na Baldekinu

Prva pobjeda šibenskih košarkašica: Amerikanka Tilford donijela pobjedu s linije slobodnih bacanja

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   21.11.2021 u 07:37

Facebook Naši tići/arhiva
Košarkašice Šibenika stigle su do prve prvenstvene pobjede. Na Baldekinu su u sedmom prvenstvenom kolu sa 74:72 pobijedile Split i to koševima Amerikanke Tilford s linije slobodnih bacanja.

Uzbudljiv je bio susret šibenskih i splitskih košarkašica. Domaća je ekipa imala vodstvo od devet koševa prednosti nakon deset minuta igre. Do poluvremena Splićanke se vraćaju i stižu do potpunog egala.

Drugo poluvrijeme potpuno izjednačeno, a bitka za pobjedu vodila se sve do same završnice utakmice. Mirne je ruke bila odlična šibenska Amerikanka koja je pogodila oba bacanja u zadnjem napadu. Split, na drugoj strani, nije zabio tricu i pobjeda je pripala ekipi Stipe Bralića.

Tilford je postigla 26 koševa, a dvoznamenkaste su bile i Ćuklin s 13, odnosno L. Milković s 11 koševa. Splitu nije pomoglo ni 37 koševa Ane Vrsaljko.

Šibenik – Split 74:72 (19:10, 16:25, 18:18, 21:19)
Šibenik: Dragović 0, Baban 7, Vučković 7, Milković -, Ćuklin 13, Čala -, Šuperba -, Branisavljević 0, Šarić 10, Tilford 26, L.Milković 11. Trener. Stipe Bralić
Split: Buhić 0, Jelenković 13, Turić 7, Visković 0, Prnjak 0, Barać 2, Brnas 5, Vrsaljko 37, Nekić -, Maršić 8, Žižić 0. Trenerica: Mihaela Vujčić