Četvrta prvenstvena pobjeda

Šibenka bez problema u Sinju: Uvjerljiva pobjeda protiv Alkara

Košarka   |   Autor: G.M.   |   29.10.2022 u 20:25

HKS TV
U 5. kolu HT premijer lige košarkaši Šibenke svladali su u gostima sinjski Alkar sa 63:86 (8:28, 24:18, 18:20, 13:20). Tako Šibenka, uz jednu zaostalu utakmicu, i dalje jedina u prvenstvu ima stopostotan učinak, odnosno sve 4 pobjede. Kod pobjednika najbolji Paić sa 23 poena, kod domaćina Polutak 28. Šibenka je znatno popravila šut u odnosu na prošle utakmice, primjerice trica je ovaj put išla preko 50%, 11 od 20.

Dobri rezultati Alkara i standardno dobra atmosfera bili su najveći razlozi za bojazan pred gostovanje u Sinju, no Šibenka je nastavila pobjednički niz i tamo, još dodatno popravivši igru u odnosu na prethodna kola.

Polaganja Pleadina i Brocića, trica Skorića pa polaganje Paića odmah su doveli goste u vodstvo 0:9. Odlična obrana te kapetan Paić koji je predvodio ekipu u napadu doveli su do rezultata 2:18 u 6. minuti, odnosno 4:21 u 7. Do kraja četvrtine uspješnoj realizaciji priključio se i Klarin sa 5 poena, na drugoj strani Sinjani zabijaju samo 8 poena, od čega 6 Imran Polutak, tako da je nakon 10 minuta vodstvo Šibenčana već iznosilo 20 razlike, 8:28.

U drugoj četvrtini i dalje je Polutak jedino sinjsko rješenje u napadu, sa 7 poena smanjio je na 15:32. Do kraja četvrtine Alkar je u nekoliko navrata došao na 14 razlike, no nikako nije uspijevao doći ispod toga, Šibenka je imala raznovrsna napadačka rješenja, na odmor se ipak otišlo sa tih 14 razlike, 32:46.

Na početku drugog poluvremena novi nalet Šibenke, na Pleadinovu tricu nadovezali su se Jambrović i Brocić pa se otišlo na preko 20 razlike. Opet je Polutak jedini koji zabija za domaće, prvih 8 domaćih poena njegovo je djelo. Kad su mu se konačno priključili Tomašević i Svalina, Alkar se opet približio na 14 razlike (45:59), na što uzvraća Pleadin još jednom tricom. Još nekoliko puta je Alkar došao na zaostatak od 14, još nekoliko puta se Šibenka oduprla smanjenju razlike.

A onda je, 6 minuta prije kraja, kod 57:74 Šibenka napravila novu veliku seriju od 1:9 u 2 minute, za odlazak na plus 25. Minutu do kraja bilo je i 26, na kraju 63:86, za slavlje šibenskih navijača u Sinju.

Na početku sezonu kao glavni cilj najavljeno je šesto mjesto i ulazak u Ligu prvaka (prošle sezone nije se ušlo niti u doigravanje (prvih 8)), a početni rezultati i uglavnom uvjerljive pobjede, sve odreda protiv ekipa koje su konkurenti (Dinamo, Gorica, Zabok, Alkar), daju nadu da se cilj može doseći pa i prebaciti. U sljedećem kolu, već u srijedu, Šibenka gostuje kod Dubrave, a onda dolazi Bosco, što je ipak prilika da Šibenka na gostovanje kod Cibone krene sa omjerom 6-0.

ALKAR: Polutak 28, Tomašević 2, Jukić, Brock, Lisica 8, Zukanović 2, Vojedilov, Putnik 3, Kovač 12, Svalina 8, Vučić, trener Luka Bujas
ŠIBENKA: Skorić 10, Pleadin 16, Brocić 7, Jambrović 13, Paić 23, Bobek, Klarin 9, Gulin 2, Howard 2, Antić 4, Šarić, Škugor, trener Damir Milačić