Na punom Baldekinu

Šibenka izgubila protiv Cibone: Gosti realno sa 5 igrača, kod naših trojica dala 69 od 75 poena

Košarka   |   Autor: G.M.   |   02.03.2024 u 21:38

U susretu 22. kola FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na svom Baldekinu protiv Cibone poražena sa 75:89 (12:28, 18:18, 20:18, 25:25) te joj sada za šesto mjesto nakon 22 kola treba sutrašnja pobjeda Škrljeva u gostima kod Dubrovnika.

Prepuni Baldekin gledao je pokušaj Šibenke da s dužom klupom, čak i u kadrovskoj situaciji u kojoj je, iskoristi činjenicu da se Cibona realno može osloniti na tek 5 igrača, uz poneki ulazak nekoga s klupe. Topolović je krenuo od početka za domaće, što je bila dodatna prednost, no stvari su brzo krenule dobro za goste, koji su, fizičkom snagom i preciznim šutem, sredinom prve četvrtine napravili seriju 11:0 i došli do vodstva 8:22.

U drugoj četvrtini još lošija slika: u 14. minuti Aranitović dalekometnom tricom postavlja 14:36. Veliki napadački problemi nastavili su se i tad za narančaste, sve do jednog bljeska Klarina sa 5 poena u dva napada zaredom te uskoro i dvije trice Foremana, za smanjenje na 27:43. 16 razlike svijetlilo je i na odmoru - vrlo povoljan rezultat, s obzirom kako je igra na parketu izgledala.

Babić i Foreman još smanjuju početkom nastavka, na 38:50, a te akcije uključuju i jedan prolaz Foremana pokraj čuvara u stilu Bodiroge. Kada je u 26. minuti Babić zabio koš i faul za smanjenje na jednoznamenkasti zaostatak, publika je na nogama pratila nastavak susreta. Cibona i dalje pokušava igrati na svoje najbolje adute, fiziku i šut, a Šibenka i dalje ima svojih napadačkih problema (nepreciznost, forsiranje i nesnalaženje pod protivničkim obručem) pa su gosti odbili taj šibenski nalet, zadržavši razliku na za njih komfornih 50:64.

Babić nastavlja sa svojom dobrom partijom te početkom zadnjih 10 minuta sa 5 poena vraća minus 9, 55:64. Perasović i Bundović odbijaju pogocima i taj nalet, na što Babić uzvraća s tricom, ali i s dvije pogreške. 6 minuta do kraja Perković propušta tricom smanjiti na minus 6 pa onda Radovčić svojom trećom tricom vraća na 60:72. Na Babićev pogodak uzvraća opet tricom Radovčić. Do kraja susreta nije nedostajalo truda kod Šibenčana da pokušaju preokrenuti, počeo je malo ići i šut, ali Cibona nije dozvolila nikakvo iznenađenje.

Raspoloženi Radovčić (trice 5 od 7), Perasović (trice 4 od 7) i svestrani Bundović bili su dovoljni Zagrepčanima. Šibenka je također imala samo tri raspoložena igrača (Klarin, Foreman, Babić), svi ostali zabili su zajedno samo 6 poena.

SD Baldekin, gledatelja 900, suci Vulić, Jurčević i Mjeda
ŠIBENKA: Klarin 20, Howard 2, Babić 30, Topolović 2, Škugor, Skorić, Lukić, Pleadin, Foreman 19, Perković 2, Šarić, Brajković, trener Petar Maleš
CIBONA: Radovčić 28, Perasović 20, Majcunić 6, Aranitović 10, Bundović 24, Crnogorac, Ferderber 1, Bandov, Krizmanić, Kujundžić, trener Bariša Krasić