Bez Foremana, Šarića i Škugora

Šibenka poražena i kod pretposljednjeg Škrljeva

Košarka   |   Autor: G.M.   |   03.04.2024 u 20:05

HKS TV
U susretu 28. kola FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na gostovanju kod pretposljednjeg Škrljeva poražena sa 85:80 (15:21, 21:21, 20:13, 29:25) te sada ima omjer 10-17 u tom natjecanju. Za Šibenčane nema puno odmora ovih dana (i sezone), u subotu im stiže Dubrava, a u utorak Cibona.

Ekipa Škrljeva dopustila je Šibenci puno više otvorenih šuteva i slobode u napadu nego neki raniji jači protivnici pa je šibenska ekipa, makar i dalje uz dosta individualnosti te promašaja, polako gradila svoju prednost kroz prvo poluvrijeme. Babić je pogodio par trica, Topolović se dobro snalazio pod košem, obrana predvođena opet Howardom nije previše dopuštala zelenima - bilo je to dovoljno za 6 poena prednosti nakon 10 minuta.

Na početku druge četvrtine slična priča: greške u šibenskom napadu, ali dobra šibenska obrana; bilo je to dovoljno da se, s jednom kontrom koju je realizirao Perković, dođe do prednosti 18:25 u 13. minuti. Sredinom tog perioda igre obje ekipe mučile su se i dalje sa šutom, dugo ne pogodivši ništa, no onda je domaćina krenula trica te su do odmora stalno prijetili da se vrate u potpuni egal. Šibenka se, pomalo neubičajeno, oduprla pogocima pod obručem te se na odmor, nakon dobre igre Lukića pred sam kraj poluvremena, otišlo opet s 6 razlike, 36:42.

Nakon minutu i pol bez poena obiju ekipa, Škrljevo počinje igrati dosta bolje te serijom 7:0 preokreću rezultat. Tek nakon 3 minute i 15 sekundi gosti horogom Topolovića postižu prve poene u ovom periodu. Ohrabrio se domaćin, osjetio da može protiv Šibenke, tako da je treća četvrtina protekla u totalnoj izjednačenosti, da bi se u zadnjih 10 minuta ušlo s minimalnom prednosti Škrljeva, 56:55.

Tricom Hollowella i polaganjem Šarića Škrljevo bježi na 63:57, no nisu mogli dugo držati toliku prednost, jer Šibenka u jednom trenutku iz samo dva napada postiže 7 poena. Domaćini potom prave novu seriju, 8:0, imaju i (neuspješan) šut za deset razlike, da bi Šibenka, jako sporo i bez velike igre, ipak došla u priliku za egal-završnicu: tricom Pleadina 70 sekundi do kraja rezultat je samo 80:77. Pola minute do kraja Lukić promašuje dvicu, Stanojević pogađa 1 slobodno, Starovlah nepravilno vodi loptu, Stanojević na drugoj strani pogađa oba slobodna bacanja ovaj put (83:77), da bi Skorić tricom vratio tračak nade. Hollowell pogađa dva bacanja, Šibenka još jednom nespretno barata loptom i priči je bio kraj (85:80).

SD Kostrena, gledatelja 100, suci Alfred Jovović, Gordan Terlević i Hrvoje Muhvić
ŠKRLJEVO: Krajina 12, Gulin 7, Šljivarić 5, Hollowell 17, Stanojević 7, Whitney 15, Bart 10, Svoboda 4, Salopek, Rajković, Šarić 8, Ćošić, trener Edi Dželalija
ŠIBENKA: Skorić 9, Klarin 5, Babić 21, Topolović 19, Starovlah 2, Lukić 17, Pleadin 5, Howard, Perković 2, Paić, trener Petar Maleš