Kraj sezone

Šibenka poražena kod Dubrovnika

Košarka   |   Autor: G.M.   |   27.04.2024 u 22:33

SPTV
U susretu posljednjeg 33. kola regularnog dijela FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je poražena na gostovanju kod Dubrovnika rezultatom 86:75 (25:19, 19:21, 24:12, 18:23). Već otprije se znalo da će košarkaši u narančastom u domaćem prvenstvu završiti na devetom mjestu pa tako Šibenka nije uspjela ući u četvrtfinale nijednog od tri natjecanja u kojem je sudjelovala ove sezone.

Počelo je opet čudno; domaći su poveli 14:1 pa 17:3. Šibenka je tako pogodila samo 1 slobodno bacanje u 4 minute, u kojima nije bilo toliko promašaja, koliko izgubljenih lopti koje su pratile našu ekipu kroz cijelu sezonu. Šibenčani su potom počeli igrati bolje te od 20:8 iz 7. minute došli do 20:17 u manje od dvije minute igre, zahvaljujući pogocima Starovlaha i Skorića.

Opuštena košarka u rezultatski nevažnoj utakmici donijela je dosta poena. Šibenka je opet pokušavala odigrati svoju igru, uz dosta kontri nakon agresivne obrane ili polaganja nakon individualnih pokušaja. U 15. minuti Perković je položio za dovršetak preokreta (31:32). Do kraja poluvremena Dubrovnik se opet odvojio na 7 razlike, Šibenka smanjila na 4 (44:40).

Vrlo brzo u nastavku, zahvaljujući Leviju i Filipu Vujičiću, domaćin se opet odvojio, u zadnjoj četvrtini došao i do 79:55 pet i pol minuta do kraja, da bi gosti uspjeli barem smanjiti do kraja dvoboja na 11 razlike.

Dvorana Gospino polje, gledatelja 150, suci Josip Jurčević, Marko Mustapić i Filip Copić
DUBROVNIK: Dubelj 15, Vodopija 14, F. Vujičić 11, Levi 22, Gizdavčić 10, J. Vujičić 7, Klarić, Prebisalić, Guštin 7, Lučić, Prlj, trener Ivan Perinčić
ŠIBENKA: Skorić 21, Babić 13, Starovlah 23, Brajković 9, Paić, Howard, Foreman, Perković 8, Šarić, Škugor 1, trener Petar Maleš