Trice preko 50%

Starovlah, Foreman, Babić i Pleadin predvodili Šibenku u Sinju: Važna pobjeda iščupana u produžetku

Košarka   |   Autor: G.M.   |   13.04.2024 u 22:48

KK Alkar
U susretu 30. kola FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je na uvijek teškom gostovanju u Sinju svladala domaći Alkar rezultatom 93:93 (20:27, 22:26, 27:23, 24:17) - nakon produžetka 101:109. Šibenčani s ovom novom velikom pobjedom i dalje imaju šansu izboriti doigravanje, čak i 6. mjesto. Već u četvrtak od 20 sati dočekuju na Baldekinu Zabok, jednog od direktnih konkurenata.

Budući da je jednu momčad vodio Damir Milačić, a drugu Petar Maleš, iznenađenja u igri nije moglo biti puno. Šibenka je igrala smireno i timski, uz dobar šut za tri poena (na kraju 12 od 22). I dalje je bio prisutan veliki broj pogrešaka (21 izgubljena lopta naspram samo 3 Alkarove), no usprkos tome gosti u crnom bili su bolji protivnik većinu susreta, a momčad je pronašla svoju igru, koju je tražila cijelu sezonu.

Sredinom prve četvrtine dolazi do prvog značajnijeg šibenskog odvajanja, a sredinom druge prednost prvi put postaje dvoznamenkasta (28:41 u 15. minuti), zahvaljujući ponajviše šutu za tri poena. Malo su domaći priprijetili krajem poluvremena, no na odmor se zahvaljujući poenima Foremana i Howarda odlazi s ugodnih 42:53.

Cijelu treću četvrtinu domaći su pokušavali smanjiti zaostatak, a njihov, uz Gurleya, najbolji igrač Anderson, uz pomoć drugih, poput Brocića, ih je u tome predvodio. Na drugoj strani, Babić za Šibenku postiže čak 10 poena od 25. do 30. minute i čuva vodstvo.

Anderson nastavlja svoju dobru igru i 5 minuta do kraja Alkar preokreće i vodi (82:81). Sa 5 svojih poena Gurley donosi domaćinu i 89:84, no Starovlah i u napadu i u obrani smireno vraća Šibenku u igru. Foreman važnom tricom donosi 90:93 69 sekundi do kraja, no do kraja će Sinjani pogoditi 3 slobodna bacanja i izboriti produžetak, što se ne bi dogodilo da je prije toga Starovlah realizirao barem jedno svoje.

Foreman otvara produžetak sa 5 poena (uključujući jednu nevjerojatnu tricu) i pokazuje da može poboljšati svoj šut za vrijeme utakmice kada mu se da dovoljno vremena da se naštima, no Alkar poništava tu prednost. Igru opet počinje predvoditi Starovlah, dobrom obranom Šibenka ostavlja u tri minute Alkara gotovo bez poena, dok timskom igrom realiziraju svoje napade.

Sa 3 poena iz slobodnih bacanja Starovlah donosi 99:101, potom pogađaju Babić, Pleadin pa Starovlah i gostujuća prednost postaje nedostižna.

Lukić, Klarin, Škugor i Perković, 4 važna igrača Šibenke, nisu ulazili u igru, dok Topolovića opet nije bilo u sastavu, zbog pravila o maksimalno 4 strana igrača u kadru.

Dvorana Ivica Glavan-Ićo, gledatelja 400, suci Alfred Jovović, Josip Mikulić i Jelena Tomić
ALKAR: Brocić 18, Anderson 28, Matulina 2, Marčinković 17, Gurley 30, Pavela, Nazor 2, Boban 2, Domazet, Tomašević, Tadić, Vučić 2, trener Damir Milačić
ŠIBENKA: Skorić 11, Pleadin 17, Howard 4, Foreman 28, Babić 17, Lukić, Klarin, Starovlah 21, Perković, Škugor, Brajković 4, Paić 7, trener Petar Maleš