Dobra priprema za skorašnje PH

Treći uzastopni osvojeni turnir u kategoriji U-12 za Akademiju Anđa Jelavić

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   08.06.2024 u 21:13

Facebook Akademija Anđa Jelavić
Akademija Anđa Jelavić organizirala je 8. tradicionalni turnir u dvorani OŠ Meterize. Sudjelovale su četiri ekipe, a naslov pobjednika u U-12 kategoriji odnijela je domaća ekipa – Akademija Anđa Jelavić kojoj je to treći uzastopni osvojeni turnir.

Na turniru su, uz klub domaćin, sudjelovali još Vodice, Zadar i Dugopolje.

U prvom polufinalnom susretu Akademija Anđa Jelavić je rezultatom 48:7 pobijedila Zadar. Uvjerljivo je bilo i Dugopolje koje je s 49:19 bilo bolje od Vodica.

Treće mjesto pripalo je mladim Zadrankama koje su s 26:16 bile bolje od Vodičanki. Finalni susret ponovno je otišao na stranu ekipe Anđe Jelavić. S 37:21 pobijedile su Dugopolje čime su došle do trećeg osvojenog turnira za redom.

Turnir na domaćem terenu bila je i odlična priprema za skorašnje Prvenstvo Hrvatske.

-Zahvaljujemo se našim "suparnicama" na odazivu, na fer i sportskoj borbi te se nadamo skorom viđenju. Mi smo ovo okupljanje mladih košarkašica iskoristili kao pripremu za nastupajuće Prvenstvo Hrvatske koje nas krajem mjeseca očekuje na parketima zagrebačke Dubrave – kažu organizatori.

Na kraju turnira organizatori su još dodali: - Velika zahvala Hrvatskom košarkaškom reprezentativcu i kapetanu Cibone, našem Šibenčaninu, Krešimiru Radovčiću koji je uveličao ovo događanje te našim mladim nadama uručio medalje i pehare. I na kraju, moramo spomenuti naše starije članice Akademije koje su nam pomogle da organizacija turnira bude besprijekorna.