OBJAVA: 11.11.2019, 22:24h   •   IZMJENA: 11.11.2019, 22:24h   komentara   •     ISPIŠI

Dželalija startao porazom

Milan Balaban Uzbudljiva završnica susjedskog derbija na Baldekinu: GKK Šibenka se dobro držala, pobjeda ipak Zadru
11.11.2019, 22:24h

U dalmatinskom derbiju GKK Šibenke i Zadra na Baldekinu, pred punim tribinama, bilo je vrlo uzbudljivo. Držali su se Šibenčani odlično na debiju novog trenera Dželalije, ali na kraju je iskusna momčad s Višnjika slavila rezultatom 81:74.

Tricaški uvod u utakmicu, poentira se i na jednoj i na drugoj strani. Nakon zadarskog vodstva 6:3, sjajna serija šibenskog sastava koji dolazi do vodstva od osam koševa razlike (16:8) polovicom četvrtine. S plus tri (24:21) domaćih ušlo se u drugu dionicu igre.

Šibensko vodstvo s početka druge četvrtine prešlo je, kako je vrijeme odmicalo, na stranu suparnika. Amerikanac Allen bio je veliki problem za domaći sastav tijekom prvih 20 minuta. Zadar ima plus osam u drugoj četvrtini, a u drugi dio ulaze s plus pet (43:38).

Izjednačeno je i u trećoj četvrtini. Šibenčani hvataju priključak, Zadar se ponovno malo odvaja, ali nema predaje kod domaćih košarkaša. Daje Dželaliju priliku i onim najmlađima, poput Ivišića, Pleadina, Vlaića, bez obzira na kretanje rezultata.

Neizvjesnost se nastavila i u četvrtoj četvrtini. Vodstvo je bilo na strani Jusupova sastava, GKK Šibenka je stalno bila tu negdje, čak i u prilici za možebitno izjednačenje, no, nije bilo preciznosti. Na drugoj strani poentirao je Šibenčanin Junaković za potpuno rješenje pitanje pobjednika.

Dašić sa 16 koševa bio je najefikasniji igrač domaćeg sastava, kod gostiju prednjačio je Allen sa 17 koševa.

GKK Šibenka- Zadar 74:81 (24:21, 14:22, 21:26, 15:12)
Šibenik, dvorana na Baldekinu. Gledatelja 1000.
Suci: Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Krunoslav Peić (Slavonski Brod), Leo Roglić (Split).
GKK Šibenka: Cobb (4), Mileković (9), Šarić (15), Vuko (11), Bašić (2), Z. Ivišić, T. Ivišić (2), Dašić (16), Nakić (12), Pleadin, Vlaić, Vladović (3). Trener: Edi Dželalija.
Zadar: Uljarević (6), Allen (17), Ivanov (15), Siriščević, Palokaj, Vuković (9), Junaković (5), Fundić (12), Planinić, Keller (5), Gilbert (12). Trener: Danijel Jusup.