'Kraljevi remija' nastavljaju u istom ritmu: Dolček debelo u sudačkoj nadoknadi bacio Šubićevac u delirij

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   09.09.2022 u 22:08

Hrvoje Jelavić/Pixsell
Nogometaši Šibenika ponovno su remizirali.

Kraljevi remija nastavljaju u istom ritmu, ovo im je već šesti remi u devet odigranih utakmica ove sezone. Susret Šibenika i Hajduka tako je završio bez pobjednika – 1:1. Mlakar je u 49. minuti Splićane doveo u vodstvo, da bi debelo u sudačkoj nadoknadi, u sedmoj minuti Ivan Dolček zabio za erupciju oduševljenja na zapadnoj tribini Šubićevca.

Dugo je trajalo početno ispitivanje snaga. Gosti su više imali loptu u svom posjedu, ali prijetnji prema Rogiću nije bilo. Njegov prezimenjak na golu Hajduka L. Kalinić također je bio bez ozbiljnijih intervencija. Sve do 18. minute kad su gosti s Poljuda stigli do matne prilike: Melnjak je u odličnu poziciju gurnuo Mlakara, ali fantastična intervencija Šibenikova čuvara mreže, brani taj udarac, šalje loptu u korner. A iz tog kornera gosti su zabili: Mlakar je, nakon prijenosa lopte glavom s prve stative, na drugoj u padu, glavom poslao loptu u mrežu. Proslavili su gosti gol, ali nakon preglede VAR-a gol je opravdano poništen zbog zaleđa.

Ponovno je Mlakar u prilici koju minutu kasnije, ali opet je Rogić na visini zadatka, brani i taj njegov pokušaj. Prvi Šibenikov udarac u okvir gola stiže u 35. minuti: pokušao je Delić iskosa s lijeve strane ciljati, no, bio je to lagan zalogaj za splitskog vratara. Pokušao je na drugoj strani Krovinović u 40. minuti, nema preciznosti u njegovu udarcu. Najopasniji gostujući igrač u prvom dijelu je, uvjerljivo, Jan Mlakar. Imao je još jednu priliku, ali ni ovog puta nije bi precizan.

Od Šibenika u ofenzivnom dijelu nismo vidjeli gotovo ništa. Rogić je bio prvo ime utakmice, stoga je potpuno jasno tko je mogao biti daleko zadovoljniji nakon prvih 45 minuta. Šibenik je u nastavak ušao s jednom promjenom: umjesto Raka na travnjak je istrčao Kreković što je dovelo i do malih taktičkih promjena. Ali otvaranje drugih 45 minuta nije bilo dobro za Šibenčane: Livaja je dao još jednu sjajnu loptu, primio ju je Mlakar i nakon silnih neuspjeha u prvom dijelu uspio je zabiti za vodstvo gostiju. Nakon primljenog gola pokušao je domaćin krenuti nešto više prema gostujućem golu, zabilježili smo tek udarac Delića u 61. minuti. Bilo je to samo statistike radi, daleko od okvira gola.

U 68. minuti radi Čanadi trostruku izmjenu: na travnjak je poslao Kvesića, Burguija i Skorupa umjesto Perića, Čanadija i B. Matića. Desetak minuta kasnije Španjolac Burgui poveo je akciju, pronašao je na suprotnoj strani Kreković, njegov udarac bio je vrlo opasan, otišao je malo s krive strane vratnice, uz dodir jednog igrača gostiju, pa su Šibenčani dobili korner. Iz tog prekida pokušao je Mina glavom, nije bilo preciznosti u njegovu udarcu. Još jednu priliku ima Hajduk na drugoj strani: pucao je Livaja, ali Rogić je još jednom uspješniji od gostujućih igrača.

Nisu domaći nogometaši, osim jednog prekida i ubačaja Skorupa, odnosno kašnjenja na tu loptu Dolčeka, napravili baš ništa da dođu do pogotka i izjednačenja. Pokušao je Kreković iz daljine, ravno u Kalinićevu naručju završila je ta lopta. Ali zato su u sedmoj od sedam minuta sudačke nadoknade, koliko je pokazao sudac Pajač, Šibenčani zabili: isplatila se domaćinima vjera u sebe, zabio je Dolček koji je, da bude zanimljivije, igrač Hajduka na posudbi u Šibeniku. Veliko slavlje šibenske momčadi za bod protiv Splićana.

ŠIBENIK – HAJDUK 1:1 (0:0)

Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 2 578.

Sudac: Igor Pajač – Sv. Ivan Zelina

Pomoćnici: Dino Knez – Osijek Ivan Starčević – Brezovac

Četvrti sudac: Antonio Škobić – Osijek

Delegat: Dražen Posavec – Maruševec

Kontrolor: Igor Pristovnik – Zagreb

VAR: Dario Bel – Osijek AVAR: Marjan Tomas – Vladislavci

Strijelci: Dolček 90' (+7') - Mlakar 49'

ŠIBENIK: Rogić, Mesa, M. Matić, Perić (od 68. Kvesić), Salomon (od 86. Dolček), Rak (od 46. Kreković), B. Matić (od 68. Skorup), Mina, Čanadi (od 68. Burgui), Arai, Delić. Trener: Damir Čanadi.

HAJDUK: L. Kalinić, Čolina (od 88. Atanasov), Fossati (od 46. Kalik), Livaja, Grgić (od 80. Vuković), Melnjak, Borevković, Krovinović, Awaziem, Mlakar (od 88. Simić), Sahiti (od 64. N. Kalinić). Trener: Valdas Dambrauskas.