Pozo, Božić i Torres

'Uživat' ćemo mi u šibenskoj noći': Šibenik pregazio i BSK i dalje drži vrh tablice

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   26.08.2023 u 20:59

HNK Šibenik/Milan Balaban
Nogometaši Šibenika i dalje nižu pobjede. Do treće, u trećem prvenstvenom kolu, stigli su na domaćem terenu pobijedivši BSK Bijelo Brdo s 3:0. Nakon čvrstih 0:0 na poluvremenu Pozo je prvi 'načeo' goste, da bi potom uz lepršavu igru Božić i Torres okrunili daleko bolju šibensku igru za ostanak na vrhu tablice uz stopostotan učinak.

Tek što se krenulo s centra Majić je dao odličnu loptu za Božića, napadač Šibenika našao se u fantastičnoj prilici, ali pomoćni sudac Mioković označio je da je riječ o zaleđu. Sve do 15. minute čekalo se na veću prijetnju, a dogodila se ona pred gostujućim golom: Roca je pucao iskosa s desne strane, golman je uspio dotaknuti loptu, dovoljno da je pravovremeno ne stigne Božić na drugoj stativi. I prije te prilike dobro u polju kombinira domaćin, u dvije odlično odigrane akcije zaustavilo ih je zaleđe.

Igra se aktivno, na obje polovice terena, ali opasnijih prilika pred vratarima nema. U 32. minuti Majić izvodi korner, na suprotnoj strani Božić iz prve puca, snažno, ali neprecizno. Odmah potom visoki presing Šibenčana zamalo je urodio plodom: Božić se je uspio naći u odličnoj prilici, no, lopta je okrznula vratara i otišla tik pored desne stranice. Iskušava udarac potom i najbolji šibenski strijelac Torres, lagan je to plijen za vratara gostiju Đilasa.

Kako odmiče prvo poluvrijeme Šibenčani su sve opasniji. Prvo Majić puca iz velike daljine, uz probleme Đilas odbija u korner. Majić pokušava direktno iz kornera, vratar gostiju uspijeva spriječiti taj udarac. Imao je domaćin u tom razdoblju igre i još jedan udarac iz kuta, prave prijetnje nije bilo. Ubacuje s lijevog boka Cvijanović, stoper gostiju blokira ispred Torresa. Prvi udarac u okvir gostiju bilježimo tek u 41. minuti, pucao je Mišić, tek statistike radi je to bilo. Mora se priznati da su gosti bilo čvrsti i organizirani, kako je i najavio domaći trener Carević, ali prema naprijed nisu napravili gotovo ništa.

Dlanove šibenske publike zagrijao je potom Torres. Pucao je s otprilike 17-18 metara, vratar Đilas izvadio je to ispod grede i odbio u korner. Stoper Dujmović, nakon odlične obrambene reakcije, povukao je u napad, uposlio Majića koji je mogao i pucati, no, odlučio se za asistenciju koju je obrana gostiju pročitala, pa je Šibenik dobio još jedan korner. Bez pogodaka otišlo se tako na odmor. U nastavak je Šibenik ušao s jednom promjenom, Pozo je istrčao umjesto Marijanovića. I upravo je Pozo, nakon solo akcije Torresa, bio u obećavajućoj poziciji, okrenuo je svog čuvara, dobro pucao, ali vratar je zaustavio njegov udarac. No, već u sljedećoj akciji ni Đilas nije mogao ništa: Šibenikov Španjolac s 20-ak metara zakucao je loptu u gostujuću mrežu za oduševljenje na tribinama i zasluženo vodstvo.

Nakon tri asistencije u prva dva kola dosadašnjeg prvenstva stigao je Pozo do premijernog gola u šibenskom dresu u ovoj sezoni. Samo nekoliko minuta kasnije još jedan prvijenac u šibenskom dresu. Silno se trudio i u ovoj utakmici napadač Božić, a konačno je dočekao i prvi pogodak.

Kaznenom udarcu prethodila je odlična akcija: Božić je uzeo loptu Pušiću, Torres proslijedio Majiću koji se okreće oko svog čuvara, on ga ruši u 16 metara, a sudac Terzić odmah pokazuje na bijelu točku. Ovog puta odgovornost je preuzeo Božić koji sigurno zabija za povećanje vodstva na 2:0. I nakon povećanja vodstva nisu se gosti u potpunosti otvorili: pokušao je novi napadač Sunday, pored gola. Kad su uspjeli 'odčepiti špinu' prvim golom u 48. minuti, pogoci su samo padali u mreži gostiju: u 61. minuti Kolega je poslao odličnu povratnu loptu, natrčao je Torres i zabio svoj već četvrti gol u ovoj sezoni. Nastavili su Šibenčani s lepršavom igrom i nakon tri postignuta gola: fantastična lopta Brajkovića s desne strane, za malo u sredini šesnaesterca kasni Pozo. S napravljenim izmjenama dobio je Šibenik još više poleta, a s tri gola u mreži i atmosfera je na tribinama bila sjajna.

U 80. minuti u igru je Carević uveo i najmlađeg Šibenikova prvotimca, najboljeg strijelca ovoljetnih priprema Lovru Kulušića. Sjajnu priliku ima Brajkovića nakon odlične lopte Majića, istrčavanjem je golman skratio kut i spasio svoj gol. Osim Kulušića debitant je bio i mladi Istranin Rovis koji se predstavio u jako dobrom svjetlu. Mogao je i do pogotka Rovis na samom kraju utakmice: otišao je udarac malo pored desne stative. Možda još bliže fijuknula je i bomba Majića u sudačkoj nadoknadi.

Posljednji zvižduk suca Terzića dočekali su Šibenčani s osmjehom na licima. Isto vrijedi i za navijače koji su pjesmom i velikim pljeskom nagradili Šibenikovu momčad za još jednu pobjedu, ali i kvalitetnu igru. Nakon tri odigrana kola Šibenik je na maksimalnom učinku od tri pobjede u tri kola, a u sljedećem, već u petak, na Šubićevcu će ugostiti Zrinski iz Jurjevca

ŠIBENIK – BSK BIJELO BRDO 3:0 (0:0)
Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 1070.
Sudac: Ante Terzić – Split
Pomoćnici: Emir Trklja – Petrinja