Praznih ruku iz metropole

Četvrti uzastopni poraz Šibenika: Tuci u završnici utakmice Lokomotivi donio slavlje

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   21.04.2023 u 17:57

Igor Šoban/Pixsell
U prvoj utakmici 30. kola SuperSport HNL-a Šibenik je s 1:0 poražen u Kranjčevićevoj ulici od Lokomotive. I četvrtu prvenstvenu utakmicu za redom nogometaši Šibenika upisali su poraz. A pogodak odluke postigao je Tuci u 80. minuti utakmice. U napadačkom dijelu Šibenik je bio skroman, samo četiri udarca (jedan u okvir gola) u čitavoj utakmici.

Nakon trodnevnog boravka u Svetom Martinu na Muri, nogometaši Šibenika stigli su u Kranjčevićevu ulicu, na dvoboj protiv Lokomotive i pokušaj iskupljenja poslije debakla u dvoboju protiv Gorice prije točno sedam dana. Trener Čanadi napravio je nekoliko izmjena, kako po pitanju formacije tako i u igračkom kadru. Standardni Matić ostao je na klupi, a u zadnjem redu zaigrao je s trojicom igrača: Đorić je bio zadnji, a stoperi Mina i Perić. Umjesto ozlijeđenog Đire u veznom je redu od prve minute zaigrao Soldo, a u špici je od prve minute ponovno bio Špeljak. Na gol se vratio Rogić.

Prvi dio prvog poluvremena prošao je u ispitivanju snaga, a lopta je uglavnom bila u posjedu lokosa. Prvu smo priliku čekali sve do 21. minute kad je Kulenović pripremio sve za Kačavendu, on puca s ruba 16 metara, loptu na putu prema golu uspijeva dodirnuti Mina te ona odlazi u korner. Sve do 41. minute od Šibenika u napadačkom smislu nismo vidjeli apsolutno ništa: tad je Dolček imao dobar solo prodor, a dodavanje u dobroj prilici presjekao je jedan domaći igrač.

Lokomotiva pokušava još jednom preko Kačavende koji puca vanjskim dijelom kopačke, pogađa lopta Đorića koji spašava Rogića većih neugodnosti. Do kraja prvog dijela još je Milićević pokušao glavom, lagan je bio plijen za šibenskog čuvara mreže. Bilo je to sve u vrlo, vrlo siromašnih prvih 45 minuta. Sve što je Šibenik pokazao bio je jedan jedini udarac prema domaćem golu, u okvir nije išao taj udarac.

Početkom nastavka Arai je izdržao prekršaj, proslijedio do Dolčeka koji je otišao previše u koso pa udarac nije išao niti u okvir gola. Na drugoj strani opet prijeti Kačavenda, Rogić je uspješniji u tom dvoboju. Upravo nakon tog kornera Smakaj je zatresao šibensku mrežu, ali pogodak je poništen jer je asistent Kačavenda loptu primirio rukom. Najbolju priliku na utakmici Šibenik ima u 58. minuti: Špeljak i Dolček dobro su kombinirali, na kraju je pucao Špeljak, precizno je naciljao, ali šibenskom vodstvu ispriječio se vratar Čavlina koji je izvadio loptu ispod prečke. Najveća prijetnja šibenskom golu je Kačavenda koji prijeti i u drugom dijelu, srećom i dalje je neprecizan.

Trostruku izmjenu napravio je Čanadi u 69. minuti: na travnjak je poslao Pozu, Čopa i Matića, a u svlačionicu su otišli Hiroš, Dolček i Mina. Dvije minute kasnije iz daljine pokušava i Bubanja, Rogić to uspijeva odbiti u korner. Nakon tog ubačaja iz kuta na drugoj je stativi sam Tuci, ali nije bilo preciznosti u njegovu udarcu. Na drugoj strani terena Arai pronalazi Čopa u 16 metara domaćih, njegov udarac odlazi pored gola. U 80. minuti zatresla se šibenska mreža: ubačaj s lijeve strane, Tuci na petercu je ispred šibenskog stopera Matića te glavom trese mrežu za vodstvo Lokomotive od 1:0.

Uveo je Čanadi prije primljenog gola Radonjića, a nakon rezultatskog zaostatka i Kneževića. Lopta je sad uglavnom u šibenskom posjedu, pletu mrežu oko domaćeg kaznenog prostora, no, uzaludno je to sve kad pravih udaraca prema golu Lokomotive nema. Završilo je tako novim šibenskim porazom, serija poraza sad je na četiri, a u utorak je na rasporedu domaći ogled protiv Slaven Belupa.

LOKOMOTIVA – ŠIBENIK 1:0 (0:0)