Sjajno raspoloženje na Šubićevcu

Cvijanović i Toshevski 'riješili' Jarun, Šibenik se vratio na minus dva nakon poraza Zrinskog

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   16.03.2024 u 17:27

Facebook HNK Šibenik
Sjajna je bila ova subota za nogometaše Šibenika. Kao uvod u utakmicu dočekala ih je vijest o domaćem porazu Zrinskog 1664 Osječko od Dubrave Tim Kabel, a nastavilo se novom pobjedom na Šubićevcu. Ivan Cvijanović u 8. i David Toshevski u 66. minuti 'riješili' su goste iz Jaruna za čistih 2:0, te je poslije dugo vremena šibenski sastav ponovno na samo dva boda minusa od vodećeg sastava lige.

Prvi su prema golu zapucali gosti: Grdenić je u trećoj minuti opalio, nije bilo potrebe za intervencijom domaćeg kapetana Đakovića. U petoj minuti u gostujućih 16 metara netko je igrao rukom, no, sudac Lacić nije pokazao na bijelu točku. Nije dugo trebalo da se prvi put zatrese mreža Jaruna: uporni Toshevski je na desnom boku oduzeo loptu, poslao loptu u sredinu, Majić pripremio za Cvijanovića, a mladi lijevi bočni Šibenika puca sa 18-19 metara i postiže predivan gol za šibensko vodstvo na otvaranju utakmice.

U 14. minuti gotovo s centra pokušao je Majić iznenaditi istrčalog vratara Sajka, ali nije uspio u namjeri. Šest minuta kasnije nije uspio ni Božić, njegov je udarac otišao pored gola. Šibenik je jedina momčad koja igra i prijeti: u 26. minuti odlično je Majić izveo slobodan udarac, uspio je vratar Sajko zaustaviti taj snažan udarac. I dvije minute kasnije vratar Sajko je u glavnoj ulozi: zaustavio je ovaj put udarac Toshevskog s desne strane. Nastavlja se serija promašaja pred gostujućim golom: i ovog je puta u sjajnoj šansi bio Toshevski, lopta je otišla pored gola. Prijeti opet i Majić, nikako da Šibenčani stignu do drugog gola unatoč silnom trudu. Zaiskrilo je u 40. minuti na travnjaku: sudac Lacić nije sankcionirao žešće start igrača gostiju Grdenića (koji je od ranije imao već jedan žuti), došlo je do gužve, naguravanja velikog broja igrača, a nakon kraćeg naguravanja epilog su bila četiri žuta kartona, po dva na svakoj strani (Toshevski i Gačić kod domaćina, Dajčer i Bilobrk kod gostiju).

Pred kraj poluvremena jedna od rijetkih prijetnji Jaruna: nakon slobodnog udarca s lijeve strane, pucao je jedan od igrača u gužvi glavom, uspjeli su domaći igrači odbiti u korner. U svlačionice su Šibenčani tako otišli s minimalnom prednošću od 1:0, a s obzirom na prikazano trebali su voditi i daleko uvjerljivije.

Opasno su zaprijetili gosti odmah na otvaranju drugog dijela: tek što je ušao Abramović je pucao glavom, vratar Đaković izvadio je tu loptu iz kuta i spasio svoju momčad od izjednačenja tek što se krenulo s centra. Tek što su preživjeli to Šibenčani su ponovno vrlo opasno živjeli: Đaković se još jednom iskazao vrhunskom intervencijom. Loše je Carevićev sastav ušao u drugo poluvrijeme, osim te dvije prilike imali su gosti nekoliko kornera u nizu, ali uspjeli su domaćini sve to preživjeti.

Kratkog je daha bio taj pritisak gostiju. U 53. minuti konačno je Šibenik došao pred gostujući gol: pokušao je Marijanović, Sajko je ponovno nesavladiv. Promašaje niže i Majić, novi pokušaj ni ovog puta nije precizan, otišlo je pored desne stative. Ali u 66. minuti spasa za goste više nije bilo: sjajno je Pozo sa svoje polovice proigrao Toshevskog, brzonogi napadač Šibenika sjurio se prema 16 metara i sigurno zabio za 2:0. Dugo vremena većih prijetnji nije bilo, sve do udarca Delića u 83. minuti. Vratar Sajko i iz ovog je dvoboja izašao kao pobjednik. Gostujući čuvar mreže zapravo je i najzaslužniji što je njegova momčad primila samo dva gola na Šubićevcu.

Kraj susreta Šibenik je dočekao uzdignutih ruku. Zaostatak je samo dva boda (do prije dva kola bio je sedam bodova), a s nestrpljenjem se čeka i završetak svih utakmica ovog kola kako bi se doznao raspored trećeg dijela sezone.

ŠIBENIK – JARUN 2:0 (1:0)
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 717.
Sudac: Renato Lacić – Split
Pomoćnici: Dujo Sarić – Prugovo