Sudac Jović pokazao čak tri crvena kartona

Cvitanovićev Šibenik na premijeri osvojio bod: Delić s bijele točke poništio vodstvo Gorice

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   02.10.2022 u 19:25

Pixsell/ Hrvoje Jelavić
Nogometaši Šibenika još su jednom remizirali. Na premijeri novog trenera Marija Cvitanovića, na premijeri novih dresova odigrali su Šibenčani 1:1 protiv Gorice na Šubićevcu. Osmi je to remi za šibenski sastav. Goste je u vodstvo doveo Fruk u 38. minuti, a za konačnih 1:1 zabio je s bijele točke Ivan Delić u 82. minuti. Sudac Fran Jović u relativno mirnoj utakmici pokazao je čak tri crvena kartona.

Šibenčani su u dvoboj krenuli s novim dresovima, novim trenerom, ali i novom formacijom. Trener Cvitanović odlučio se za formaciju 3-5-2: Mesa je bio zadnji igrač obrane, Rom (desno) i Mina (lijevo) stoperi, u veznom redu su Arai, Salomon, Skorup, Rak i Dolček, a u špici dvojica napadača – Čop i Delić.

Praktički tek što se krenulo s centra gosti su se našli u fantastičnoj prilici: dvojica su igrača u bijelom krenuli sami prema šibenskom golu, centaršut s desne strane na lijevu, ali brzonogi Arai uklizao je ispred Fruka i spasio svog vratara Rogića daleko većih neugodnosti. Šibenik odgovara tri minute kasnije brzom akcijom: Arai je s desne strane centrirao, u sredini je Čop, no, njegov udarac glavom u dobroj prilici nije otišao na željeno mjesto.

U devetoj minuti još jedna vrlo izgledna prilika za šibenski sastav: Salomon je izašao sam pred Banića koji je istrčavanjem skratio kut šibenskom veznjaku, te potom uspio zaustaviti njegov prizeman udarac. Desetak minuta kasnije prvo prijete gosti, Rogić je zaustavio taj udarac, a na drugoj strani pokušava Arai, odlazi s vanjske strane vratnice. A preko grede otišao je i pokušaj lijevog beka Gorice, Slovaka Vojtka. Dugo se vremena nakon toga čekalo na novu prijetnju, stigla je u domaćem kaznenom prostoru: Mitrović se našao u matnoj prilici, ali odlični Rogić spasio je obranom svoju momčad rezultatskog zaostatka.

Ali ni Rogić nije mogao ništa nepunu minutu kasnije: vrlo jednostavna akcija Gorice, Prokop je s desne strane pronašao Fruka koji usamljen među šibenskim stoperima lako pogađa mrežu nemoćnog šibenskog čuvara mreže. U pretposljednjoj minuti prvog poluvremena gosti su mogli povećati svoje vodstvo: Rom se poskliznuo u svojih 16 metara, nekadašnji napadač Šibenika Deni Jurić pokupio je tu loptu, gađao suprotan kut, ali daleko najbolji domaći igrač u prvih 45 minuta Lovre Rogić obranio je taj udarac.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću gostiju od 1:0, a podatak da je, uz to, najbolji Šibenikov igrač bio vratar Lore Rogić dovoljno govori sam za sebe. Puno toga nije štimalo u igri domaćih, pravih prijetnji prema naprijed bilo je malo. Ono što se i stvorilo nije se zabilo, a na drugoj strani daleko više udaraca i prijetnji i to vrlo opasnih imali su gosti koji su apsolutno dominirali i u veznom redu.

U nastavak je Šibenik ušao bez promjena u igračkom kadru, ali s promjenom u formaciji – zaigrali su domaćini u sustavu 4-2-3-1. Od 55. minute domaćin je igrao s igračem više: Pršir je dobio drugi žuti karton nakon starta na Dolčeka. Domaći strateg tada radi dvostruku izmjenu: iz igre vadi Dolčeka i Skorupa, a na travnjak šalje Vidovića i Krekovića.

Dugo se čekalo na prvi šibenski udarac u nastavku utakmice i to s igračem više: uputio ga je Vidović s otprilike 18 metara, završilo je ravno u naručju dobro postavljenog Banića. Vrlo brzo nakon toga brojčano stanje se travnjaku se izjednačilo: u razmaku manjem od dvije minute šibenski Japanac Arai dobio je dva žuta kartona i morao je s travnjaka. Razmahao se sudac Jović puno s kartonima u ovoj utakmici.

Solo akcija Ivana Delića Šibenčanima je donijela kazneni udarac, a potom i izjednačenje. Povukao je Delić desnom stranom gostiju, ušao u kazneni prostor gdje ga je kapetan Gorice Jovičić udario, Šibenikov napadač je pao, a sudac Jović je odmah pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo sam Delić koji vrlo sigurno pogađa za izjednačenje na Šubićevcu uoči same završnice utakmice.

Samo tri minute sudačke nadoknade pokazao je glavni sudac Jović koji je, čini se, odlučio sebi priskrbiti titulu igrača utakmice. Na startu nadoknade pokazao je još jedan crveni karton, dobio ga je igrač Gorice Jularždija zbog drugog žutog kartona. Tri crvena kartona u relativno mirnoj, uobičajenoj utakmici koja po oštrini uopće nije odskakala.

Pokušali su domaćini doći do sva tri boda. Dva su puta prijetili, ali oba pokušaja zaustavio je sigurno vratar Banić.

ŠIBENIK – GORICA 1:1 (0:1)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 876.
Sudac: Fran Jović – Zagreb
Pomoćnici: Luka Pušić – Zagreb