Jesu li domaćini oštećeni za penal?

Dinamo odnio bodove sa Šubićevca: Šibenik pružio odličan otpor prvaku

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   28.08.2022 u 20:32

Hrvoje Jelavić/Pixsell
Sedmo kolo Supersport HNL nastavilo se pobjedama gostiju i na Šubićevcu. Dinamo je slavio s 2:1 u zanimljivoj utakmici u kojoj su domaći nogometaši pružili itekakav otpor. Ivanušec je goste doveo u vodstvo, Mina izjednačio, a Petković s bijele točke donio pobjedu Zagrepčanima. Ostaje dilema i jesu li domaćini ostali zakinuti za kazneni udarac zbog igranja rukom u 16 metara gostiju.

Svečarski je bio uvod u utakmicu. Šibenčani su darivali svog kapetana Marija Ćurića za 100. nastup u šibenskom dresu. Uokviren dres s brojem 100 uručio mu je sportski direktor Dario Dabac, a Ćurić, zanimljivo, nije bio u konkurenciji za utakmicu. Službeno objašnjenje glasi - bolest.

Trener Čanadi, očekivano, posložio je malo drugačije svoju momčad u odsustvu M. Matića, Čopa, Ćurića i Dolčeka. Zaigrao je s petoricom u zadnjoj liniji, nešto defenzivnije nego do sada. Potpuno logično jer s druge je strane bila daleko najbolja momčad u ligi. Gosti su, pak, ponešto promijenili sastav u odnosu na prošle susrete, što je također bilo očekivano (Ademi nije ni bio u sastavu, Petković i Oršić bili su na klupi).

Prvi su zaprijetili gosti i to u dva navrata: prvo je Bočkajev slobodnjak otišao preko gola, a potom Drmić nije bio precizan. Na drugoj strani, u 13. minuti, prvi put prijete Šibenčani: Čanadi je izveo korner s lijeve strane, u skoku je najviši Mesa, ali kapetan domaćeg sastava glavom puca preko gola.

Prvu intervenciju bilježi tada Rogić, zaustavio je udarac Ivanušeca u 13. minuti. Na drugoj strani mora intervenirati i Livaković: opasno su prijetili Šibenčani u više navrata u istoj akciji, posljednji je pokušaj bio B. Matića, vratar gostiju odbio je to u korner. Uslijedilo je dugo primirje, praktički bez većih prijetnji, a onda je stigao i pogodak, potpuno nenadano.

Nakon Šibenikova kornera gosti su organizirali brzu kontru, Baturina je uposlio Ivanušeca, a on iskosa s lijeve strane precizno naciljao suprotan kut za vodstvo Dinama od 0:1.

No, nije to bilo dugog vijeka. Prekid je Šibeniku donio izjednačenje: Čanadi je izveo korner s desne strane, nakon odbijanca lopta stiže do Mine koji sjajno pogađa suprotan kut za erupciju oduševljenja na Šubićevcu. S rezultatom 1:1 otišlo se na poluvrijeme.

Miran je bio ulazak u drugi dio. Opasnosti pred golovima nije bilo sve do 60. minute kad se zatresla šibenska mreža, zabio je Oršić, ali sudac Bel odmah je pokazao da je riječ o zaleđu što je VAR i potvrdio.

Koju minutu kasnije Ivanušec je bio 'oči u oči' s Rogićem, Šibenikov čuvar mreže izašao je kao pobjednik iz tog dvoboja. Imali su gosti inicijativu, obavili su i čak četiri zamjene do tog razdoblja igre, Čanadi na drugoj strani nije mijenjao baš ništa. U 68. minuti kazneni udarac za goste: Mesi je lopta prošla ispod noge, Mina nespretno udara Menala unutar 16 metara, a sudac Bel pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator je Petković za vodstvo gostiju od 2:1. Rogić je pogodio na koju će stranu pucati Petković, no, udarac je bio suviše precizan da bi ga mogao zaustaviti.

Tada Čanadi radi dvije promjene: umjesto Vidovića i sina, na travnjak šalje Špeljaka i Krekovića. U 82. minuti proključane su ponovno tribine i to zbog prigovora: poslije prekida Skorupa, igrao je B. Petković u svom 16 metara, no, sudac Bel nije se oglasio.

Okružili su domaći nogometaši suca, no, do promjene odluke nije došlo, a nije ni, kod prekida igre, VAR pregledavao tu situaciju. Je li bilo tihe provjere te situacije ne znamo. Do kraja utakmice gosti su mirno susret priveli kraju i stigli do novih bodova.

ŠIBENIK – DINAMO 1:2 (1:1)