OBJAVA: 15.08.2020, 19:59h   •   IZMJENA: 15.08.2020, 20:01h   komentara   •     ISPIŠI

Prva HNL nakon osam godina

Nel Pavletic/Pixsell Do 85. minute Šibenčani imali sve, a na kraju ostali bez ičega: Rijeka slavila preokretom
15.08.2020, 19:59h

U prvoj prvoligaškoj utakmici nakon osam godina nogometaši Šibenika poraženi su s 2:1 na riječkoj Rujevici. Sve do 85. minute imali su vodstvo i sve u svojim nogama (Bulat, deveta minuta), a onda su ostali 'kratkih rukava': primili su dva gola u razmaku od šest minuta i kući se vraćaju bez bodova.

Bez respekta istrčali su nogometaši Šibenika na Rujevicu, u svoju prvu, povratničku utakmicu u Prvoj HNL nakon više od osam godina. Prvih 45 minuta odigrali su odlično, vodili 1:0, imali još prijetnji prema domaćem golu, dok su osvajača ovogodišnjeg Kupa ostavili bez iti jednog udarca u okvir gola.

Ali, krenimo redom. Prva je prijetnja, odnosno pokušaj prijetnje bio onaj domaćina: Šibenikova obrana dobro je reagirala i prvi topnik lige Čolak nije mogao do lopte. Na drugoj strani Labrović je ispucao dugu loptu, Prince je odlično primio loptu, ali nije bio snage za opasniju prijetnju prema Panduru. A onda je stigla deveta minuta i prvi prvoligaški gol nakon povratka, Marko Bulat u povijest je 'pospremio' Antu Vrcića, strijelca zadnjeg Šibenikova prvoligaškog gola.

Kapetan Šibenika primio je loptu izvan kaznenog prostora gostiju, iskosa s desne strane, odlučio se za udarac, lopta je na putu okrznula domaćeg stopera Galovića, promijenila smjer i završila u mreži za šibensko slavlje na Rujevici. Rijeka je imala loptu više u svom posjedu, ali pravih prijetnji prema Labroviću nije bilo. Opasnije je bilo u domaćem kaznenom prostoru, pokušali su Bulat, Bilić, bez promjene rezultata.

U 33. minuti prvi udarac Rožmanova sastava: Halilović je pokušao, Šibenikov čuvar mreže nije morao niti intervenirati. Celić je pokušao iz slobodnog udarca, nije bilo problema za Pandura. U 35. minuti Rijeka je zabila preko Čolaka, no, gol je opravdano poništen zbog zaleđa. Do kraja prvog dijela pokušali su još jednom Bulat (blokirano), pa Bilić (statistike radi), odnosno Celić. Jedina prijetnja Bijelih bila je u 39. minuti, no, nije bilo mirnoće u nogama najopasnijeg igrača domaćih.

Trostruka zamjena kod Rijeke odmah na početku: promijenio je Rožman oba bočna igrača, a uveo je i još jednog napadača. Početnih desetak minuta izdržali su Rendulićevi igrači bez ikakvih problema, da bi u 55. minuti dobili sjajnu priliku, ali je, nažalost, nisu iskoristili: Sahiti je dao sjajnu loptu za Celića, prima je na 11 m, po sredini kaznenog prostora, ali njegov udarac u fantastičnoj šansi odlazi nebu pod oblake. Dugo će Šibenčani žaliti za tom prilikom da je tada na semaforu zasvijetilo 0:2 pitanje je kako bi se susret do kraja razvijao.

U 60. minuti prvi Rijekin udarac u okvir: opet je pokušao Čolak, ovaj put glavom, Labrović je to lako pokupio. Odmah potom, odlična reakcija Labrovića nakon šuta Lončara. Prava opsada šibenskog gola bila je u tim trenucima, no, uspjeli su to Šibenčani izdržati. I u 66. minuti opet je lopta stigla do Čolaka, pucao je u bliži kut, opet je Labrović miran i na pravom mjestu. Rijeka svim slikama pokušava doći do gola: Yateke je u 80. minuti pucao glavom, nije bilo preciznosti.

Odmah minutu kasnije Anočić je ubacio s lijevog boka, a Rak malo zakasnio na tu loptu u 16 metara domaćina. Opasno živi Šibenik u tim trenucima, domaćini su sve adute bacili u napad. Pokušao je Prince u 83. minuti iznenaditi istrčalog domaćeg vratara, kao prije koji dan na Unešiću, ali rezultat nije bio isti.

Izjednačenje stiže u 85. minuti: Raspopović je ubacio s lijeve strane, a Sterling glavom u vrlo visokom luku poslao loptu iza leđa nemoćnog Šibenikova vratara. U 90. minuti jedan start Mršulje na domaćem igraču sudac Batinić vidi kao prekršaj (vrlo dvojbena odluka), a to Murić ne propušta iskoristiti: pogađa iz slobodnog udarca, pored živog zida za preokret Riječana. Nisu Šibenčani do kraja utakmice uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Rijeci koja je tako sačuvala pobjedu.

RIJEKA – ŠIBENIK 2:1 (0:1)