Strijelci Majić, Torres i Roca

Dopadljiv i efikasan Šibenik na startu sezone: S tricom 'ispratili' Vukovar 1991

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   11.08.2023 u 21:03

Instagram HNK Šibenik
Na premijeri u SuperSport Prvoj nogometnoj ligi nogometaši Šibenika upisali su visoku i posve zasluženu pobjedu. S 3:0 pobijedili su Vukovar 1991 na Šubićevcu prikazavši pri tome dopadljivu igru, uz veliku borbenost. Nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale, u nastavku je najbolji igrač Majić prvi 'načeo' goste, a potom su ih 'dokrajčili' Torres i Roca.

Vrlo aktivno krenuo je domaćin u utakmicu: Majić je u trećoj minuti pucao uz samu vratnicu, no, dirala je lopta jednog gostujućeg igrača pa je Šibenik dobio korner. Vrlo brzo nakon toga trener Carević primoran je na prvu promjenu: Pavičić se ozlijedio, pa je u igru poslan Kolega. Šibenčani su bili agresivni, kako je Carević i najavio uoči utakmice. U desetoj minuti pokušava Roko Brajković s desne strane, ravno u naručje vratara I. Marijanovića.

Raspoloženi Majić dao je odličnu loptu za Božića, ali njegov je udarac blokiran. Nakon razdoblja bez obećavajućih prilika u istoj su akciji domaćini pucali u nekoliko navrata, prvo R. Marijanović, potom i lijevi bek Cvijanović, do promjene rezultata nije došlo. Samo minutu potom napadački rezervirani gosti prvi su put pokušali zaprijetiti Đakoviću, udarac Mustedanagića blokirao je Osmaković. Iz tog kornera glavom je pucao i napadač Vukovara 1991 Knöll, vratar Đaković (danas kapetan Šibenika) nije morao intervenirati. Do kraja prvog dijela ponovno je Šibenik bio aktivniji i opasniji po gol gostiju. Mladi Cvijanović ubacio je u 40. minuti s lijeve strane, napadač Božić utrčao je na prvu stativu, zahvatio loptu, no, nije uspio pogoditi na željeno mjesto. 'Bomba' Roce u 45. minuti bila je opasna, vratar Marijanović je uz male probleme uspio zaustaviti taj udarac pa se u svlačionice otišlo praznih mreža.

U nastavak je Šibenik ušao s jednom izmjenom: umjesto Brajkovića na travnjaku je Torres što je bio pun pogodak. S druge strane gostujući trener Bojko izvadio je svu trojicu igrača zaštićenog godišta (susrete u SuperSport Prvoj nogometnoj ligi moraju započeti, odnosno prvo poluvrijeme odigrati trojica igrača mlađa od 21 godine). Tek što je počelo drugo poluvrijeme Majić je poslao još jednu odličnu dugu loptu, Cvijanović je na suprotnoj strani zahvaća iz prve, ali ne pogađa mrežu. Prijeti i napadač Božić, nije uspio do kraja stisnuti loptu i ozbiljnije ugroziti vukovarski gol. Sve su bliže domaćini pogotku, raspoloženi Majić u 52. minuti sve je odlično napravio, lijepo ciljao s 14-15 metara, no, okvir gola zaustavio je šibensko vodstvo. Na drugoj strani Đaković je imao dva dobra izlaska, vrlo sigurno pokupio je dvije lopte koje su išle prema njemu.

Daleko najraspoloženiji domaći igrač Josip Majić još jednom odlično prijeti: pucao je izvan 16 metara, malo iskosa s lijeve strane, vratar Vukovara 1991 spašava svoju momčad. Moglo je opasno biti u šibenskom kaznenom prostoru u sljedećem napadu: nadskočio je Pelko šibenske stopere, ali, na sreću, nije bilo preciznosti u njegovu udarcu glavom. Majić je odredio doći do pogotka, pucao je još jednom, dodirnula je lopta jednog igrača gostiju i umjesto u mreži završila 'samo' u korneru. Upornost se Majiću isplatila koju minutu kasnije: dobra šibenska akcija, Pozo u 'srcu' šesnaesterca glavom puca prema golu, Periša zaustavlja loptu rukom, a Torres šalje loptu u mrežu. Sudac Erceg poništava gol i pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator je Josip Majić, igrač koji je definitivno zaslužio pogodak u današnjoj utakmici.

Slavlje se na tribinama gotovo nije ni stišalo, a semafor je pokazivao 2:0. Španjolac Pozo dao je odličnu loptu za Kolumbijca Torresa, brzonogo krilo izašlo je pred istrčalog Marijanovića, prebacilo ga iz veće udaljenosti za novu erupciju oduševljenja na šibenskim dobro popunjenim tribinama. U 85. minuti i treća je lopta završila u gostujućoj mreži: Roca je izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, pogodila je lopta jednog igrača u živom zidu, prevarila vratara Marijanovića i završila u mreži za 3:0. Niti nakon trećeg gola nisu Šibenčani posustaji, igrali su i dalje dopadljivo, pokušavajući doći do novog gola.

Nisu uspjeli u tome, ali nije to bio nikakav problem. Navijači su novi Šibenik pozdravili velikim pljeskom za prikazano na terenu, a pljeskom i skandiranjem nagradili su i igrače Vukovara.

ŠIBENIK – VUKOVAR 1991 3:0 (0:0)
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 1263.
Sudac: Mateo Erceg – Pristeg.
Pomoćnici: Željko Bučar – Duga Resa