Teška utakmica odlučena u završnici

Drama s happy-endom za Šibenik: Majić iz slobodnjaka prekinuo 'mučenje' protiv Solina

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   20.04.2024 u 19:28

Facebook/ HNK Šibenik
Iznimno teško susret imali su nogometaši Šibenika protiv Solina. A pobjedu su uspjeli iščupati u završnici utakmice, da bi na kraju slavili s 2:1. Cvijanović je u 10. minuti Šibenik doveo u vodstvo, Kaćunko izjednačio početkom nastavka, da bi šest minuta prije kraja utakmice fenomenalnim golom Josipa Majića iz slobodnog udarca domaćin došao do vrlo vrijedne pobjede, osme u nizu. Dojam će brzo u zaborav, pamte se bodovi.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su gosti: greška mladog domaćeg stopera Dujmovića, Vrcić je krenuo sam prema Đakoviću, ali, na šibensku sreću, spetljao se u ključnom trenutku, pa nije ni pucao prema golu. Preživjeli su Carevićevi igrači tu priliku bez kazne. Ali zato su ubojiti bili na drugoj strani, gotovo iz prve prave prijetnje: Torres je centrirao s desne strane, a Cvijanović lagano poslao loptu u nebranjenu mrežu iz blizine. Bio je to već šesti gol mladog Osijekova igrača koji je na Šubićevcu na posudbi ove sezone.

U 20. minuti odigrali su domaćini uigranu akciju poslije kornera, lopta je došla do Majića koji je bio na 17-18 metara, pucao je snažno, no, malo i neprecizno. Pokušao je sedam minuta kasnije Pozo iz još veće udaljenosti iznenaditi Kargotića, nesigurna je reakcija gostujućeg vratara, ali lopta nije odsjela iza njegovih leđa. Mogao je stoper gostiju Dumančić zatresti i svoju mrežu minutu kasnije, na njegovu sreću odsjelo je na mreži s gornje strane. A upravo iz tog kornera malo je nedostajalo da Šibenik udvostruči svoju prednost: pucao je Punčec glavom, vratar Kargotić krajnjim je naporom 'iščupao' tu loptu.

Prvo poluvrijeme nije tako ponudilo velik broj prilika. Domaćin je presingom na početku bio u potpunosti dominantan, zabio je i pogodak, da bi u završnici poluvremena gosti preuzeli terensku inicijativu, ali nisu ugrozili gol Šibenikova kapetana Đakovića.

Praktički tek što se krenulo s centra, Šibenik je primio pogodak. Poslije jednog prekida, lopta je šetala po kaznenom prostoru domaćina, na kraju je stigla do Kaćunka koji iz blizine pogađa za izjednačenje. Taj je gol domaćeg stratega Carevića prisilio na vrlo brze promjene, uveo je napadački dvojac Toshevski – Delić, a na klupu su preselili Božić i Marijanović.

U 57. minuti Majić je odlično izveo slobodan udarac, u srcu kaznenog prostora su sami Perić i Toshevski, no, kao da su omeli jedan drugog, pa udarac nije bio dovoljno kvalitetan da završi u mreži. Živnuli su domaćini s te dvije promjene. Prijeti Majić iz slobodnog udarca, Kargotić uspijeva odbiti tu loptu u polje. Sve karte bacili su domaćini u napad, a ostavljalo je to prostora u obrani. Jedna loša procjena vratara Đakovića mogla je Šibenik skupo stajati, Tomić je imao praznu, nebranjenu mrežu, pucao je s 40-ak metara, no, nije pogodio ni okvir gola, na šibensku sreću. Napadi Carevićeva sastava bili su stihijski, a Solin je postao vrlo opasan kad je vidio da može igrati protiv domaćina.

Minute prolaze, ali prave prijetnje za Kargotića nema. A onda, u 84. minuti, briljantan potez Josipa Majića. Torres je prekršajem zaustavljen na 25 metara od gola gostiju: Majić je fenomenalno izveo slobodan udarac, naciljao lijevu stranu gostujućeg gola za delirij i oduševljene na Šubićevcu. Imao je Toshevski priliku potvrditi pobjedu, ali udarac glavom nije bio precizan.
Turbulentno je bilo do kraja utakmice, isključen je i trener Carević pa je sudačku nadoknadu pratio s istočne tribine. Dugo su trajale minute nadoknade, ali nisu gosti uspjeli napraviti ništa i Šibenik je tako isčupao pobjedu i ponovno je na dva boda zaostatka za vodećim Zrinskim 1664 Osječko.

ŠIBENIK – SOLIN 2:1 (1:0)
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 810.
Sudac: Toni Dadić – Zagreb
Pomoćnici: Marko Maloča – Zagreb