OBJAVA: 11.11.2018, 21:28h   •   IZMJENA: 11.11.2018, 21:28h   komentara   •     ISPIŠI

Mlađe kategorije HNK Šibenika

Š.I. Dvostruka pobjeda protiv Varaždina: Druga pobjeda pionira, Laća donio novo slavlje kadetima
11.11.2018, 21:28h

Mlađe kategorije HNK Šibenika, koje se natječu u I. HNL, bile su vrlo uspješne ovog vikenda. U Crnici su ostvarili dvije pobjede nad vršnjacima Varaždina.

Nakon što su seniori u subotu pobijedili Varaždin, njihovim su stopama dan kasnije krenuli i pioniri i kadeti u prvoligaškom natjecanju.

Na travnjak u Crnici prvi su istrčali pioniri. Kapetan Jure Pešić Šibenčane je doveo u vodstvo golom iz jedanaesterca u 17. minuti utakmice. U nastavku još golova u mreži Varaždinaca.

Prvo je Stipe Crljen glavom povisio na 2:0 poslije prekida, da bi samo dvije minute kasnije Diego Sekulić pogodio za 3:0. Obadić je smanjio na 3:1, a novim golom s bijele točke Jure Pešić postavio je konačnih 4:1.

Druga je to prvenstvena pobjeda za momčad Mile Petkovića koja, kako prvenstvo odmiče, igra sve bolje. U ovoj utakmici vrijedi izdvojiti i obranjeni jedanaesterac Šibenikova vratara Joze Vukmana.

Kadeti su pak do novog slavlja stigli nakon preokreta. Gosti su poveli preko Domjanića u 48. minuti. Stiže potom preokret u režiji Šibenikova napadača Ivana Laće.

Prvo je u 60. minuti iskoristio jednu dubinsku loptu i pogodio za izjednačenje, da bi osam minuta kasnije fantastičnim pogotkom (svakako vrijedi pogledati) donio važnu pobjedu svojoj momčadi.

Momčadi Mile Petkovića i Ive Šupe u sljedećem kolu gostuju kod Istre 1961.