OBJAVA: 18.10.2020, 17:11h   •   IZMJENA: 18.10.2020, 17:13h   komentara   •     ISPIŠI

Na isti dan kao prije 11 godina

Ivo Cagalj/PIXSELL Fantastičnom igrom Šibenik s Poljuda nosi sva tri boda: Sahiti zavio u crno 'svoj' klub
18.10.2020, 17:11h

Fantastičnu utakmicu odigrali su nogometaši Šibenika na Poljudu. Momčad Krunoslava Rendulića slavila je s 1:0 i tako stigla do velikog slavlja. Junak narančastih, iako se mora priznati kako je kompletna momčad odigrala zaista fantastično, je Emir Sahiti koji je presudio 'svom' klubu.

U novoj formaciji (3-4-3) izveo je Rendulić svoju momčad na Poljud. Zaigrao je s trojicom u obrani, s Pandžom kao korektorom zadnjeg reda. Do sada standardni Rak i Jurić ostali su na klupi, a od prve je minute igrao Yeferson.

I tek što se krenulo s centra Hajduk se našao u matnoj prilici: Caktaš je izašao sam pred Labrovića, malo iskosa s lijeve strane, pogodio je dobro postavljenog Šibenikova čuvara mreže. U otvaranju Splićani su imali veći posjed, ali osim već spomenute prilike iz prve minute pravu priliku nisu stvorili.

Kad su se othrvali početnoj terenskoj dominaciji domaćina, Šibenčani su krenuli sa stvaranjem prilika. U 18. minuti Kvesić je ubacio s desnog boka, ispred Ćurića na drugoj stativi očistila je obrana domaćih.  U 25. minuti još su bliže pogotku bili narančasti: Bulat je izveo korner, vratar Posavec otišao u prazno, pucao je Pandža na prazan gol, ali Jakoliš je spriječio Šibenikovo vodstvo u tim trenucima.

U 29. minuti Caktaš je opalio snažno, iz daljine, preko gola. Bio je to jedini preostali udarac prvoligaša s Poljuda do kraja prvih 45 minuta. Ali na drugoj strani, bilo je itekako aktivno. U 34. minuti Yeferson je podvalio sjajnu loptu na lijevu stranu napada, za Sahitija koji je ušao u 16 metara Hajduka i pogodio suprotan kut za vodstvo Šibenika od 1:0. Prvi je to gol Sahitija u šibenskom dresu otkako je ovog ljeta stigao na posudbi i to baš iz Hajduka. Prvijenac nije mogao stići u boljem trenutku!

Do kraja prvih 45 minuta pokušao je još jednom Yeferson, lako je to pokupio vratar Hajduka. Posve zasluženo Rendulićev je sastav imao vodstvo: jednu od svojih stvorenih prilika su realizirali, a na drugoj strani, neutralizirali su Hajdukove udarne snage i sveli njihovu igru na tek dva udarca.

Kao i na otvaranju prvog dijela, i u drugom je prvi pucao Caktaš. Sa 17 metara opalio je preko gola. U 51. minuti sreća je pomazila Splićane, spasio ih je okvir gola od povećanja Šibenikova vodstva na 2:0. Prince je krenuo u kontru, izvozao Dimitrova, pucao po golu, ali povećanje vodstva zaustavio je okvir gola. Odmah potom opet puca Caktaš, Labrović odlično reagira. U 54. minuti sjajno je kapetan Šibenika Bulat prošao, izašao sam pred vratar domaćih, ali stoper Dimitrov u zadnji je trenutak blokirao taj udarac koji je završio u korneru, a išao je u okvir gola.

Nešto kasnije Pajić ubacuje s desnog boka, Jurić nije uspio dobro zahvatiti loptu u 16 metara domaćih. Sve veću opsadu gola Šibenika stvarali su Splićani: pokušali su iz slobodnog udarca, preko gola i iz daljine, Labrović je bio na pravom mjestu. Sve su karte bacili u napad Vukas i njegovi, ali do kraja utakmice tek su u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zaprijetili, Labrović je i tu odlično reagirao.

Sjajno su Rendulićevi igrači stajali na terenu, bez rizika rješavali su sve situacije i posve zasluženo nose sva tri boda s Poljuda. Kao i prije 11 godina, na isti dan, kad je Ermin Zec svojim pogotkom također donio slavlje šibenskom sastavu. Bespoštednom trkom i borbom na pravi su način Šibenčani branili boje svog kluba i grada i nagrada nije izostala!

HAJDUK – ŠIBENIK 0:1  (0:1)