Odlična utakmica i rezultat za Šibenik

Gostujuća pobjeda nakon više od dva mjeseca: Božić i Torres ponovno strijelci, prvijenac R. Brajkovića

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   23.10.2023 u 16:58

Facebook HNK Šibenik/arhiva
Nakon točno dva mjeseca i četiri dana nogometaši Šibenika stigli su do gostujućeg slavlja. S visokih 3:0 pobijedili su u gostima Jarun. Pobjeda Carevićeve momčadi je i više nego zaslužena, a po prikazanom na travnjaku mogla je biti i uvjerljivija. Fenomenalan gol Božića početkom drugog poluvremena donio je prednost Šibeniku, nakon duže vremena u strijelce se ponovno upisao i Torres, a pobjedu je svojim prvijencem zaključio Roko Brajković u završnici utakmice.

Od starta su Šibenčani dobro stajali na terenu, jasno su pokazali što ih zanima u ovoj utakmici. U sedmoj minuti Pozo je iskosa s desne strane uzdrmao okvir gola, a dvije minute kasnije domaći je vratar Savatović spasio svoju momčad. Nakon driblinga Majić je pucao s otprilike 18 metara, čuvar mreže Jaruna paradom je u korner odbio udarac krilnog napadača šibenske momčadi.

17. minuta donijela je nove dobre kombinacije u šibenskim redovima. Uporni Božić izborio je jednu loptu, no, završnica, udarac nije bio dobar, na odbijancu je Majić, dribling nije prošao. Odmah potom oduzeta je lopta, odlična asistencija za Božića, ali napadač Šibenika u sjajnoj prilici nije dobro zahvatio loptu, te nije ni ugrozio domaći gol. Šest udaraca prema domaćem golu imao je Šibenik u prvom dijelu prvog poluvremena, od čega dva u okvir, ali do promjene na semaforu nije došlo. Jarun, pak, bez ozbiljnijih prijetnji prema Đakoviću.

Momčad Jerka Leke izdržala je pritisak Šibenčana, počela igrati, ali bolje prilike i dalje imaju gosti. Cvijanović centrira u 32. minuti, Torres puca glavom, trese se mreža, no, s krive strane. I pet minuta kasnije opasno je u domaćem kaznenom prostoru, još jednom pucaju Šibenčani, ovog je puta šut zapeo u bloku. Tek u 43. minuti prvi udarac prema šibenskom golu: Dajčer je pucao iz slobodnog udarca, lagan je to plijen za kapetana Šibenika.

Osam udaraca uputili su Šibenčani prema Savatoviću, ali ga savladati nisu uspjeli. A već do poluvremena bilo je jasno i kako će u Vukovaru, u derbiju idućeg kola, biti promjena u šibenskoj momčadi. I dok je Cvijanovićev žuti karton potpuno opravdan, to se apsolutno ne bi moglo reći za karton koji je dobio Gačić u 24. minuti.

Prva prilika u nastavku pripala domaćinima: ubačaj s lijeve strane, na drugoj stativi malo kasni jedan igrač Jaruna i prilika propada. U 50. minuti fantastična prilika za Šibenik, udarac Kolege obranio je Savatović. Ali domaći vratar nije mogao apsolutno ništa nepunu minutu kasnije: Majić je iskosa s desne strane dao loptu za Božića, a napadač Šibenik fenomenalno petom šalje loptu u nebranjenu mrežu. Velemajstorski potez napadača Šibenika kojemu je ovo četvrti gol sezone. A konačno je daleko bolja igra Carevićeve momčadi okrunjena i pogotkom.

U 58. minuti iz daljine pokušava Pozo, preko gola. Pet minuta kasnije i druga je lopta odsjela iza leđa Savatovića. Božić i Cvijanović odigrali su dupli pas na lijevoj strani, lijevi bek je uposlio Majića, a on drugi put u ovoj utakmici namješta pogodak: proslijedio je loptu Torresu koji ljevicom neobranjivo pogađa domaću mrežu za 0:2. Pogodak je to napadača Šibenika poslije mjesec i pol dana, a s tim golom preuzeo je vodstvo na klupskoj ljestvici strijelaca (do ove utakmice Torres i Majić postigli su po šest golova).

Iako u rezultatskoj prednosti Šibenik je i dalje daleko opasniji. Odličan centaršut Cvijanovića s lijeve strane u 71. minuti: primio je loptu Božić, dobro pucao, no, vratar domaće momčadi ovog je puta izašao kao pobjednik iz međusobnog dvoboja. Savatović je uspješniji i u 83. minuti: obranio je udarac R. Brajkovića. Jarun ne može napraviti apsolutno ništa prema naprijed, pitanje je trenutka kad će pasti i treći gol u njihovoj mreži.

Udarac Bačelić-Grgića obranio je domaći vratar, u nastavku akcije B. Brajković uzdrmao je okvir gola. Ali ni odlični Savatović ništa nije mogao odmah nakon kad je R. Brajković iz veće udaljenosti naciljao daljnji kut. Prvijenac mladog Zadranina za konačnih 0:3. Mogao je Šibenik i do četvrtog gola. Ponovno je iskusni Stipe Bačelić-Grgić u glavnoj ulozi, puca glavom, ali domaći je vratar uspješniji. Savatović je zapravo i najzaslužniji što Jarun nije doživio katastrofu u ovoj utakmici.

S tri gostujuća boda Šibenik je ponovno vodeća momčad lige, a već u subotu na rasporedu je derbi – gostovanje kod Vukovara.

JARUN – ŠIBENIK 0:3 (0:0)