Na korak do trofeja

Hrvatska je u finalu Lige nacija!

Nogomet   |   Autor: HINA   |   14.06.2023 u 23:23

HINA/ Daniel KASAP/
Hrvatski nogometaši igrat će u nedjeljnom finalu Lige nacija nakon što su u Rotterdamu, u polufinalu i poslije produžetaka, svladali domaćina završnog turnira Nizozemsku s 4-2 (2-2, 0-1).

Hrvatska je bila milimetrima blizu finala i pobjede unutar osnovnih 90 minuta. Nizozemska je povela u 34. minuti golom Donyella Malena. No, u nastavku su izabranici Zlatka Dalića zaigrali daleko bolje i postigli dva gola. Andrej Kramarić je u 55. izjednačio nakon što je pogodio s bijele točke, dok je Mario Pašalić u 73. minuti zabio za 2-1. Vodila je Hrvatska sve do 96. minute, ali je domaćin materijalizirao svoj pritisak u završnici.

Nakon što su u sudačkoj nadoknadi odlične šanse propustili Gakpo i Ake, u 96. minuti je igrač s klupe, Noa Lang, postigao pogodak za 2-2 i odlazak u produžetke.

Hrvatska je opet povela u 98. minuti kada je razorno, s 20 metara, pucao Bruno Petković i majstorski naciljao domaću mrežu za 3-2. Samo nekoliko minuta kasnije milimetri su dijelili Hrvatsku od 4-2, a umalo je autogol postigao De Jong.

Do kraja je Nizozemska igrala na sve ili ništa, ali je time otvarala Hrvatima ogroman prostor na drugoj strani. U 114. minuti je Mario Pašalić pogodio gredu, ali je zato 4-2 bilo samo dvije minute kasnije. Malacia je u svom šesnaestercu srušio Petkovića, a Luka Modrić je rutinski s bijele točke pogodio za 4-2. U tom trenutku povratka za domaću reprezentaciju više nije bilo.

U četvrtak, u Enschedeu s početkom u 20.45 sati, drugu polufinalnu utakmicu završnice Lige nacija igraju Španjolska i Italija. Nizozemska će u nedjelju, u 15 sati, s poraženim igrati utakmicu za treće mjesto.

Hrvatska u nedjelju, od 20.45 sati, u finalu čeka pobjednika dvoboja Španjolaca i Talijana.

Liga nacija, polufinale:

Nizozemska - Hrvatska 2-4 produžeci, 2-2 (Malen 34, Lang 90+6 / Kramarić 55-11m, Pašalić 73, Petković 98)