Prva pobjeda

Juniori HNK Šibenika bili konkretniji od Varaždina i uvjerljivo slavili

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   02.09.2023 u 19:19

U 5. kolu Prve nogometne lige za juniore, Šibenik je slavio protiv Varaždina rezultatom 3:0 (2:0) i upisao prvu pobjedu. Strijelci su bili Kulušić u 35. te Sekulić u 40. i 58. minuti.

Po lijepom vremenu obje ekipe počele su angažirano, a prvu veću šansu vidjeli smo u 7. minuti, kada je Sekulić za domaće tukao s lijeve strane kaznenog prostora preko gola.

Slično je u 22. minuti prošao i šut Crljena. U 27. Kulušić je olako propustio šansu glavom ispred varaždinskog gola. Tu laganu inicijativu Šibenik je kapitalizirao u 35. minuti; Mučić je s lijeve strane pronašao Kulušića, koji je glavom poentirao za 1:0. Imao je i Varaždin potom šansu, u 38. se tako istaknuo domaći vratar Mišević velikom intervencijom, da bi onda u 40. Šupe uzeo loptu na sredini terena i pronašao usamljenog Sekulića, koji je svladao vratara Kirića u situaciji jedan na jedan, za 2:0.

Dobro je počeo Varaždin drugo poluvrijeme. U 51. je tako preko gola u dobroj šansi pucao Lukman. U 57. je Plavec tukao tik pored lijeve stative. No zabio je opet Šibenik: Sekulić je u 58. iz vrlo teškog kuta s lijeve strane pogodio za 3:0, uz pomoć suprotne stative.

Varaždin nije gubio ritam i aktivno je pokušavao smanjiti, no bez uspjeha.

Pomoćno igralište na Šubićevcu, sutkinja Jelena Pejković, gledatelja 50

ŠIBENIK: Mišević, Lončar, Tustonja, Baturina, Šupe, Crljen, Sekulić, Mučić, Šalić, Kulušić, Morić (još su igrali Jurić, Prusina, Mihaljević, Bljaić, Grbelja, Novosel), trener Mile Petković

VARAŽDIN: Kirić, Plavec, Stolnik, Lušić, Sabolčec, Lukman, Drčec, Ferreira, Lesjak, Težak, Korpar (još su igrali Brlek, Rodek, Divjak, Mikolaj, Domjanić, Sanjković, Vidušin), trener Miljenko Mumlek