Sve je isto kao lani

Juniori HNK Šibenika vodili 2:0 protiv Lokomotive pa izgubili

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   21.08.2023 u 19:57

ŠibenikIN
U 3. kolu SuperSport 1. HNL za juniore, nogometaši Šibenika izgubili su od zagrebačke Lokomotive sa 2:3 (2:0) te su još bez bodova. Poveli su Šibenčani kada im Sunce nije išlo u prilog, pogocima Morića u 30. i Sekulića u 38. minuti, da bi Lokomotiva preokrenula kad je Sunce palo, zahvaljujući Šotičeku u 63. i 72. (11 m) te Kneževiću u nadoknadi vremena.

Juniori kluba sa Šubićevca doživjeli su već tri poraza na startu prvenstva. Još sredinom prošlog tjedna izgubili su u 2. kolu u Zagrebu od Dinama sa 3:0 (2:0), pogocima Geca u 21,. Košćevića u 39. i Rimca u 75. minuti. Za Šibenik su tad nastupili Goreta, Mihaljević, Tustonja, Lončar, Čeko, Šupe, Mučić, Crljen, Baturina, Sekulić i Kulušić, kao i sve zamjene, rezervni vratar Ilić, potom Nakić-Alfirević, Morić, Novosel, Karaula, Šalić i Grbelja. Danas popodne protivnik je na pomoćnom igralištu Šubićevca bila Lokomotiva, gdje su narančasti igrali dobro prvo poluvrijeme, propustili povesti više od dva razlike, da bi se u nastavku povukli i bili kažnjeni.

Po nesnosnoj vrućini obje ekipe pružile su koliko su mogle u prvih pola sata. Canjuga je za goste imao neloš udarac u 13. minuti sa vrha 16-erca, obranio je s mukom Mišević. Puno bolju reakciju naš vratar imao je u 25., kada je dobro intervenirao pri jednom opasnom ubačaju s desne strane.

I onda je Šibenik iznenada poveo. Luka Morić je primio loptu na 7 metara od gola, okrenuo se oko sebe i onda pospremio loptu u mrežu. U 38. minuti novo veselje okupljenih; Kulušić je probio stranu na desnom krilu pa pronašao na drugoj strani usamljenog Sekulića, koji je bez problema zabio za 2:0. U 42. mogao je Sekulić i do svog drugog gola, no sam na lijevoj strani pucao je preko vrata.

Zagrepčani su krenuli malo bolje u nastavak i stvorili nekoliko poluprilika. Kako je Sunce palo, moglo se normalnije igrati. U 63. Šotiček je ostao sam na lijevoj strani i smanjio na 2:1, okapitalizirali su igrači Lokomotive bolju igru u tom periodu.

Nakon što su nekoliko puta bez uspjeha tražili od suca penal, u 70. su Lokosi dobili jednoga. Crveni karton zaslužio je kod Šibenika Tustonja, a Šotiček je u 72. izjednačio na 2:2. U 88. opet Šotiček u prilici, no tukao je izvan kaznenog prostora pokraj desne spojnice stative i prečke.

U nadoknadi Lokomotiva dolazi do pobjede, iz drugog pokušaja u kaznenom prostoru pogodio je mrežu Knežević za slavlje gostiju. Kao i lani, juniori Šibenika vodili su protiv Lokomotive 2:0 na Šubićevcu i izgubili 2:3.

ŠIBENIK: Mišević, Mihaljević, Lončar, Tustonja, Šupe, Kulušić, Crljen (od 63. Novosel), Sekulić (od 50. Jurić), Mučić, Šalić (od 73. Grbelja), Morić (od 73. Krpetić), trener Mile Petković
LOKOMOTIVA (ZG): Pavela, Brešić (od 69. Ivančić), Markanović, Damjanić, Utrobičić, Fetai (od 46. Knežević), Kardum (od 84. Antolković), Baždarić (od 60. Matić), Canjuga, Šotiček, Pernar, trener Nikica Jelavić