Treće kolo

Juniori Šibenika protiv Mladosti do prve pobjede, Silov zabio direktno iz kornera

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   27.08.2022 u 20:23

ŠibenikIN
U 3. kolu Prve HNL za juniore nogometaši Šibenika svladali su ekipu Mladosti iz Ždralova sa 2:0 (1:0). Strijelci za domaće bili su Silov u 35. i Katić na samom kraju utakmice, duboko u sudačkoj nadoknadi.

Mladost Ždralovi nova je ekipa u ovom natjecanju, koja je u ligi zamijenila svog prvog susjeda Bjelovar, prošlosezonskog fenjeraša, a prva dva kola pokazali su se dosta dobri, tijesno izgubivši od Dinama i svladavši INKER.

Nije bilo početnog ispitivanja snaga, već smo od početka gledali dinamičnu utakmicu, a Šibenik je brzo uspostavio dominaciju, stvorivši u prvih pet minuta nekoliko šansi, od kojih je najbolja bila udarac Škorlića glavom nakon kornera. U 15. u velikoj šansi ponovno je Škorlić, našavši se sam oči u oči sa vratarem Žajom, koji je udarac jedva obranio nogom. U 16. isti igrač opet je u dobroj prilici, bio je to već osmi udarac Šibenika na protivnički gol. U 28. prva dobra šansa Mladosti, lopta je otišla preko gola.

Šibenik je poveo u 35. minuti, kada je Silov pogodio direktno iz kornera, uz napomenu da je vrataru gostiju ta lopta prošla praktički kroz ruke.

U nastavku također dobar ritam, u 47. Škorlić pokraj gola, onda za goste Tomić u 50. i Kajzogaj u 59. također vrlo blizu. U 68. domaći napadač Sekulić nije se snašao u kontri, kada je krenuo sam prema golu, tek nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru. Do kraja utakmice Mladost je pokušala izjednačiti, dvije dobre prilike imao je Ribeiro Mota.

I onda uzbudljiva završnica, Kajzogaj nije iskoristio najveću priliku Mladosti, našao se sam ispred domaćeg vratara Miševića koji je velikom obranom spasio pobjedu, koju je onda potvrdio Katić, koji je u sudačkoj nadoknadi, nakon prodora Barišića po desnoj strani, iz blizine pospremio loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Juniori Šibenika tako sad imaju 4 boda iz 3 nastupa, a u sljedećem kolu gostuju u Zaprešiću kod INKER-a.

ŠIBENIK: Mišević, Silov, Crljen, Damjanić, Baturina, Moses, Škorlić, Jurić, Škugor, Bikić, Goreta (još su igrali: Sekulić, Barišić, Žamić, Katić), trener Klaudio Vuković
MLADOST (Ž): Žaja, Kovač, Prskalo, Anić, Ivanković, Kajzogaj, Slijepčević, Tomić, Mihekovec, Crnoja, De Souza Silva (još su igrali Vicić, Grgić, Levec, Ribeiro Mota), trener Ivica Zelenbrz