Go, Kula!

Juniori Šibenika se protiv Rijeke morali zadovoljiti bodom

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   21.10.2023 u 23:00

U 10. kolu Prve NL za juniore, Šibenik i Rijeka odigrali su 1:1 (0:0). Kulušić je doveo narančaste u vodstvo u 48., no vrlo brzo je izjednačio u 54. Šuke.

Još jedan izvještaj o juniorima moramo započeti vremenskim prilikama, s kojima, barem na Šubićevcu, nemaju sreće ove sezone. Ovaj put teren je bio natopljen, jako težak za precizno odigravanje lopte prema suigraču, a kad uzmemo u obzir i grublju igru obiju momčadi, jasno da se nije moglo puno toga dogoditi na susretu.

U prvom poluvremenu najznačajniji događaj bila je pogođena stativa, nakon slobodnog udarca Rijeke. Bilo je to po sredini prvog dijela, a i pri kraju su, opet iz slobodnog udarca, Riječani bili blizu: iznimno lagani udarac također je pogodio stativu, nakon čega se lopta odbila u polje i pravo je čudo da gosti nisu uspjeli iz blizine zahvatiti loptu i poslati je u gol.

Šibenik je poveo početkom nastavka, kada je nakon kornera sa desne strane iz peterca Kulušić pogodio glavom suprotni kut. Rijeka je izjednačila pogotkom sa desne strane, strijelac je bio Šuke, a tri minute poslije gosti su sa istog mjesta pogodili stativu. Do kraja susreta najzanimljivija je bila komunikacija portugalskog trenera sa napadačem Kulušićem, kojemu je stalno vikao „Go, Kula“, tražeći cijelo vrijeme da pritišće zadnju liniju protivnika. Na kraju, bolje od 1:1 se nije moglo.

Pomoćno igralište stadiona na Šubićevcu, gledatelja 50, sudac Jakov Titlić
ŠIBENIK: Ilić, Lončar, Tustonja (od 46. Morić), Čeko, Baturina (od 83. Karaula), Crljen (od 66. Prusina), Šupe (od 83. Mihaljević), Sekulić (od 90. Baus), Mučić, Šalić, Kulušić, trener Rui Mota
RIJEKA: Todorović, Kitin, Šuke, Valinčić, Čamber, Blečić (od 59. Žlibanović), Butić (od 59. Zubović), Došen (od 59. Momčilovski), Bilajac (od 90. Buneta), Jakac, Medojević (od 76. Salković), trener Goran Gajzler

U 11. kolu Šibenik gostuje kod Kustošije.

TABLICA (ekipe označene sa * imaju utakmicu manje)