Realizacija zakazala

Kiks Šibenika u blatu Dugopolja: Silne prilike nisu iskoristili, Zrinski na plus sedam

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   24.02.2024 u 14:51

Facebook HNK Šibenik/arhiva
Zaglibio je Šibenik u blatu Dugopolja. Po teškom terenu bio je daleko bolji protivnik, no, sve je to bilo uzaludno kad niti jednom nisu uspjeli zatresti mrežu domaćina (a imali su čak 16 udaraca prema golu). Završilo je rezultatom 0:0, premalo za momčad koja ima šampionske ambicije. Zrinski je sada na prednosti od sedam bodova.

Vatren je bio početak utakmice, jedna Perićeva pogreška mogla je vrlo skupo stajati Carevićevu momčad. I to već u prvoj minuti utakmice. Izgubio je loptu Šibenikov stoper na rubu svojih 16 metara, Zdunić je izašao sam pred Đakovića, pao nakon istrčavanja Šibenikova kapetana u kaznenom prostoru. Sudac Dadić pokazao je žuti karton domaćem igraču zbog simuliranja.

Preživjeli su Šibenčani tu prvu, turbulentnu minutu. Na drugoj strani, prvu su opasnost složili u trećoj minuti, pucao je Laća iskosa s lijeve strane, otišlo je uz stativu. Tek u desetoj minuti potom nova prijetnja, bolje reći pokušaj prijetnje, no, Majićev šut s ruba 16 metara nije precizan. Najbolji strijelac šibenskog sastava koju minutu kasnije je puno bliže golu: Torres je prošao desnom stranom, podvalio loptu Majiću, a njegov udarac iskosa s desne strane uspio je zaustaviti vratar Lukić.

U 13. minuti Lukić bilježi još jednu obranu: gosti su izveli prekid, Dujmović pokušava glavom, vratar odbija u korner. Tri su puta tada uzastopce Šibenčani izveli udarac iz kuta, nove veće prijetnje za domaći gol nije bilo. Dugo se čekalo na novu opasnost, a dočekao ju je Šibenik u 24. minuti: Roca je uspio prisiliti Dugopoljce na pogrešku, Majić je izašao sam pred vratara, na rub 16 metara, no, udarac najboljeg strijelca Šibenika nije bio najbolji, uspio je to vrlo dobri vratar domaćina zaustaviti.

Po izuzetno teškom, lošem terenu Šibenik je bio daleko opasniji, imali su Šibenčani čak osam udaraca prema domaćem golu (od čega tri u okvir gola), ali do gola nisu uspijevali doći. Dugopolje, pak, uputilo tek jedan udarac prema šibenskom golu.

U nastavak je Carević ušao s promjenom u samoj špici napada: Toshevski je zamijenio Laću. Tek što je ušao u igru odmah je opalio prema golu, nije bilo opasnosti za vratara Lukića. Odmah potom Majić centrira s desne strane, pogađa 'u trepavicu' Toshevskog, ali on ne uspijeva glavom poslati loptu u mrežu. U nepunu minutu koliko je bio na travnjaku mladi se Sjevernomakedonac našao u dvije prilike, od kojih je druga bila fenomenalna. Ali, nije uspio zabiti gol.

58. minuta donosi dvije šibenske prijetnje: prvo ubačaj Majića s desna, Toshevski u sredini ne uspijeva prvi doći do lopte. U nastavku akcije Kolega je bio u dobroj prilici, spremao se na udarac, no, pravovremena je bila reakcija domaćeg stopera koji je čisto odnio loptu u vrlo izglednoj prilici. Sedam minuta kasnije ponovno Toshevski u obećavajućoj prilici: dugo se namještao na udarac, dovoljno da dobra prilika propadne.

Vrlo je opasan Šibenik i u drugoj 45 minuta, igra se prava 'viktorija' na domaći gol: u 66. minuti zatresli su gosti okvir gola. Kolega je izveo korner s desne strane, u padu stoper Perić, glavom sa šest metara, pogađa prečku. Ne uspijeva Šibenik nikako doći do pogotka, a vrijeme neumoljivo curi. U jeku gostujućih napada umalo je jedan zalutali metak naštetio Šibeniku: pucao je Bašić iz daljine, vratar Đaković, uz probleme, uspijeva pokupiti tu loptu.

Iz daljine pokušava Roca, Lukić bez problema kupi loptu. Dugo loptu vuče u 75. minuti Toshevski, namješta priliku Pozi, udarac je blokiran. U 76. minuti Carević radi trostruku zamjenu: u igru šalje Brajkovića, Marijanovića i Delića, a na klupu je sjeo Rocu, Torresa i Kolegu. Sve je karte bacio Šibenik u napad, nema se što više čekati. Uveo je potom i Bačelić-Grgića u 82. minuti, a domaćin se još više zatvorio u samoj završnici utakmice, ali je uspijevao zaprijetiti konkretnije nego u čitavoj utakmici do tada.

U 88. minuti zaustavio je Đaković opasnu akciju domaćih: Šaranić je bio u solo prodoru, nanizao je dosta igrača, pucao s 20-ak metara, uspio je kapetan Šibenika zaustaviti taj udarac odbivši ga u korner. U sudačkoj nadoknadi stoper Perić je došao u kazneni prostor, bio u obećavajućoj prilici, ali nije bilo preciznosti u njegovu udarcu. Bila je to i posljednja prilika, Šibenik nije uspio otključati mrežu Lukića i na Šubićevac se vraća sa samo jednim osvojenim bodom. Daleko premalo za momčad koja želi osvojiti naslov prvaka.

DUGOPOLJE – ŠIBENIK 0:0