Novosti sa Šubićevca

Majić spreman za Orijent, Osmakovića muče leđa, Pavičić se vratio treninzima

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   06.09.2023 u 21:34

Facebook HNK Šibenik/Milan Balaban
Na Šubićevcu se pripremaju za prvo udaljenije gostovanje u ovoj sezoni. U petak putuju prema Kvarneru gdje ih u subotu u 16:30 sati čeka dvoboj protiv Orijenta, momčadi koja se trenutno nalazi na posljednjem mjestu na tablici.

Osvojila je momčad Fausta Budicina u dosadašnjem dijelu sezone samo jedan bod. Bilo je to u prvom kolu kad su u domaćem susretu odigrali 1:1 protiv Dubrave na Krimeji. Uslijedila su potom tri poraza, od Jaruna 4:2, Vukovara 1:0 i Solina 4:1.

Ne znači to da Šibenčane čeka lagan posao čega su u klubu sa Šubićevca itekako svjesni. Stoga vrlo ozbiljno, kao i u dosadašnjem dijelu sezone, pripremaju susret i nadaju se nastavku niza dosadašnjih rezultata.

Optimizam podgrijava i činjenica kako će Josip Majić biti spreman za subotnji susret. Drugi najbolji šibenski strijelac (tri gola, prvi je s pet Torres) oporavio se od ozljede ramena zadobivene u prvom poluvremenu utakmice protiv Zrinskog 1664 Osječko.

Doznajemo i kako se u trening s prvom momčadi vratio i Kristijan Pavičić, 24-godišnji desni bek koji je nastradao još u samom otvaranju premijerne utakmice protiv Vukovara na startu sezone.

Treneru Careviću jedino brige zadaje situacija oko Kemala Osmankovića kojega muče leđa, te je upitan za subotnju utakmicu.

Osim Gačića, koji je i do sada svoju priliku čekao na klupi, rješenje bi mogao biti Stefan Perić od čijeg odlaska, kako doznajemo od sportskog direktora Kulušića, u ovom trenutku neće biti ništa.