OBJAVA: 15.03.2019, 22:10h   •   IZMJENA: 15.03.2019, 22:10h   komentara   •     ISPIŠI

Dobro prvo, loš(ij)e drugo poluvrijeme

Mreže mirovale: Nogometaši Šibenika iz Čakovca se vraćaju samo s bodom

U prvom susretu 16. kola Druge HNL nogometaši Šibenika odigrali su 0:0 kod posljednje plasirane momčadi lige – Međimurja.

15.03.2019, 22:10h

U utakmicu su Šibenčani ušli bez kartoniranog Pecolaja, ali i mladog Bulata kojega muči ozljeda lista zarađena u utakmici protiv Zadrana. A uz mladog reprezentativca Hrvatske na put nije krenuo ni rezervni vratar Lovre Rogić koji cijeli tjedan ima povišenu temperaturu. Svoje je mjesto u zapisniku zato pronašao talentirani vratar Antonio Đaković.

Na prvu ozbiljniju prijetnju čekalo se do devete minute: Vukorepa je poslao odličnu loptu prema Princeu koji je ušao u kazneni prostor i pucao, ali iskazao se domaći igrač koji je blokirao taj udarac, pa vratar nije morao ni reagirati. Samo minutu kasnije puno sreće za Međimurje: Kukec je izveo korner, a ispred Pandžine glave dobro su reagirali domaći i spasili vjerojatni pogodak.

Domaćin prvi put prijeti preko Marića u 11. minuti, lako za Labrovića. Opasnije je izgledalo na drugoj strani: Kukec je pripremio priliku za Antunovića, on ne puca iz prve, dovoljno da domaći igrači pravodobno reagiraju i otklone opasnost. Kako je vrijeme odmicalo tako je i Kristićeva momčad pomalo dolazila do daha. Najopasniju su priliku kreirali u 27. minuti: prvo je Labrović u korner odbio šut sa strane Munivrane, da bi poslije kornera Labrović i Vukorepa uspjeli otkloniti prijetnju.

Do kraja sadržanoj prvog dijela većih prijetnji nije bilo, a gotovo identično bilo je i u većem dijelu drugog poluvremena. Potpuno drugačije od prvog dijela, šanse su se moglo nabrojati na prste jedne ruke. Nešto uzbuđenja ipak u samoj završnici: šut domaćina sigurno je još jednom zaustavio Labrović, a na drugoj strani svirano je nekoliko zaleđa narančastima u obećavajućim situacijama, čini se, pogrešno.

No, lider je u Čakovcu, pogotovo u drugom dijelu, protiv fenjeraša pokazao premalo u ofenzivnom dijelu, a kao rezultat toga osvojen je i samo jedan bod.

U sljedećem kolu na Šubićevac stiže Hrvatski dragovoljac.

MEĐIMURJE – ŠIBENIK 0:0