Slaven Belupo slavi

Nakon pet uzastopnih remija Šibenik poražen: Hoxha uništio šibenske nade

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   14.10.2022 u 20:45

Hrvoje Jelavić/Pixsell
Serija od pet uzastopnih remija na Šubićevcu je prekinuta. Ne onako kako su se Šibenčani nadali – pobjedom. Već porazom, jer bodove je sa Šubićevca odnio Slaven Belupo. Slavili su gosti s 2:0 zahvaljujući pogocima Arbera Hoxhe u drugom poluvremenu.

Četvrta minuta donijela je matnu priliku za goste: ofenzivac gostiju Ante Crnac izašao je pred Šibenikova čuvara mreže Lovru Rogića. Bila je to 100-na prilika, ali na šibensku sreću promašio je Crnac čitav okvir gola. Nepunu minutu kasnije još jedna velika prilika za momčad iz Koprivnice: Hoxha je prošao po lijevoj strani, pucao u bliži kut, ali odlični Rogić, uz pomoć vratnice, zaustavio je taj pokušaj Zekićeve momčadi.

Preživjeli su Šibenčani uvodne minute bez primljenog gola. Na isteku 20. minute prvi su put zaprijetili domaćini: Čop je iz prve pokušao s desne strane, otišlo je pored vratnice. Samo minutu kasnije Arai je zatresao mrežu, a sudac Titlić odmah je pokazao da je riječ o zaleđu. VAR je brzo provjerio tu situaciju, odluka je ostala nepromijenjena. I u 26. minuti prijete narančasto-crni: glavom je pucao B. Matić,

Čović je intervencijom sačuvao svoju mrežu netaknutom. Do kraja prvog poluvremena većih prijetnji nije bilo. Izdvajamo tek kako je domaći trener u 34. minuti bio primoran za prvu promjenu: zbog ozljede iz igre je izišao Mina, zamijenio ga je Kvesić. U nastavak su domaćini ušli s jednom promjenom: umjesto napadača Delića ušao je veznjak Rak. Pa je Čop s lijevog krila gurnut u špicu napada.

U 50. minuti fantastična intervencija gostujućeg vratara: korner s lijeve strane, Mislav Matić glavom puca u donji desni kut, ali neda koprivnički vratar da domaćini povedu, 'čupa' tu loptu iz svog donjeg lijevog kuta. U 58. minuti Cvitanović radi dvostruku promjenu: na klupu šalje B. Matića i Vidovića, a na teren Špeljaka i Marasovića.

Koju minutu kasnije i Zekić je odgovorio dvostrukom izmjenom. Dok je Šibenik bio s igračem manje, jer Kvesić, koji je pred kraj prvog dijela ušao u igru, više nije mogao zbog ozljede, gosti su poveli. Korner s lijeve strane, točno na glavu Hoxhe koji zabija pored nemoćnog Rogića za vodstvo Slaven Belupa od 1:0. Bilo je to u 71. minuti utakmice.

Osim pokušaja M. Matića glavom poslije prekida nije Šibenik uspijevao napraviti baš ništa kako bi ugrozio Čovića. Štoviše, daleko opasniji po gol bili su gosti koji su izgledali smislenije i konkretnije. I u 82. minuti dobro su kombinirali: Mioč se lako oslobodio dvojice domaćih igrača, pronašao je na drugoj vratnici Žuljevića koji puca glavom, ali pored stative Rogićeva gola.

Marasovićev pokušaj u 84. minuti bio je jedan od rijetkih pokušaja Šibenika. Otišao je visoko preko gola. Koju minutu kasnije i Čop je zapucao prema golu, išlo je u okvir gola, no, točno u dobro postavljenog čuvara mreže koprivničkog sastava. Da će bodovi put Podravine potvrdio je najbolji igrači utakmice Arber Hoxha: iz daljine je postigao lijep pogodak za potvrdu pobjede svoje momčadi.

Do kraja utakmice domaćini nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Čovićev gol, pa gosti nose, mora se priznati posve zasluženo, bodove u Koprivnicu.

ŠIBENIK – SLAVEN BELUPO 0:2 (0:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 764.

Sudac: Jakov Titlić – Hrvace Pomoćnici: Hrvoje Radić – Split Vice Vidović - Split Četvrti sudac: Marino Majstrović - Split Delegat: Stipe Doljanin – Hrvace Kontrolor: Ivica Modrić - Zagreb VAR: Marin Vidulin - Kanfanar AVAR: Robi Kezele – Rijeka

Strijelci: Hoxha 71', 89'

ŠIBENIK: Rogić, Mesa, Perić, M. Matić, Mina (od 34. Kvesić, od 73. Dolček), Salomon, B. Matić (od 58. Špeljak), Arai, Vidović (od 58. Marasović), Čop, Delić (od 46. Rak). Trener: Mario Cvitanović.

SLAVEN BELUPO: Čović, Marina (od 87. Zirdum), Hoxha (od 90. Martinaga), Mudražija, Crnac (od 61. Žuljević), Kocijan (od 61. Mioč), Soldo, Christopoulos, Talys, Bosec, Krstanović (od 90. Manaj).

Trener: Zoran Zekić.