OBJAVA: 17.11.2018, 17:06h   •   IZMJENA: 17.11.2018, 17:21h   komentara   •     ISPIŠI

Celićev pogodak u 82. minuti

HNK Šibenik/Milan Balaban Naranačasti su jesenski prvaci: Prvo slavlje u Maksimiru, Šibenik srušio Dinamo 2!
17.11.2018, 17:06h

Šibenik je jesenski prvak Druge lige! Narančasti su osvojili titulu pobijedivši drugu momčad Dinama na Hitrec-Kacijanu rezultatom 1:0, a za veliko gostujuće slavlje Šibenika zaslužni su Vice Kendeš i Luka Celić.

Kendeš je, prije pogotka u 82. minuti, prošao trojicu modrih i povratnom loptom pronašao Celića, koji na prvoj stativi zakucava za pobjedu.

Dinamo je bio bolji u prvom, a Šibenik u drugom poluvremenu. Jedine prilike u prvih 45 minuta stvorili su mladi dinamovci, a sve je šanse Zagrepčana kreirao Leon Šipoš.

Da je Šibenik bolja momčad bilo je vidljivo već u prvim minutama drugog poluvremena. Šibenik je preuzeo kontrolu nad loptom, vodio igru i dizao pritisak kako se utakmica bližila kraju. U 73. minuti Kendeš ulazi s loptom u Dinamov šesnaesterac i radi fini dribling, ali ga u posljednji trenutak blokiraju ga domaći braniči.

Mogao se iKendeš uz Celića upisati i u strijelce te podebljati vodstvo u sudačkoj nadoknadi, ali je njegov silovit udarac u bliži kut pročitao vratar Juric.

Pred 250 gledatelja za Šibenik su igrali Labrović (7), Blaić (6,5), Pandža (6), Vukorepa (6,5), Musa (6,5), Roca (7), Celić (7,5), Kukec (6) (od 63. Kendeš 7,5), Antunović (6) (od 75. Barišić -), Maleš (6), Prince (7)(od 89. Fuštin -).

Jesenski dio sezone je završen, a Šibenik ima još jednu utakmicu, onu zaostalu u Dugopolju.