Nedosuđen penal(i) za goste u završnici

Ništa od priželjkivanog iznenađenja: Šibenik visoko 'stradao' u Maksimiru

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   14.05.2023 u 21:12

Goran Stanzl/Pixsell
Na pretposljednjom gostovanju ove sezone nogometaši Šibenika doživjeli su još jedan poraz. S visokih 4:0 poraženi su u Maksimiru od starog/novog prvaka Dinama. Domaćin je Rogićevu mrežu načeo u 32. minuti, u razmaku od dvije minute početkom nastavka postigli su još dva gol (Ivanušec i Baturina), a sve je zaključio Bočkaj. Vrijedi izdvojiti i kako je Šibenik u dva navrata u završnici susreta tražio kaznene udarce, oba puta zbog evidentnog igranja rukom u 16 metara Dinama, no, suci su ostali nijemi u tim situacijama.

Nakon subotnje pobjede Istre 1961 nad Goricom u Puli, nogometaši Šibenika imali su na Maksimiru mogućnost ponovno smanjiti zaostatak, pa i čak prestići momčad iz Velike Gorice. Čanadi je u susret krenuo s najboljim što trenutno ima na raspolaganju, a iznenađenje je bilo pozicioniranje Zorana Kvržića u sredinu veznog reda (Mesa je bio na desnom boku; Soldu je u zadnji tren zamijenio Đorić). S druge strane, Bišćan je promijenio vratara, Livakovića je zamijenio Nevistić, od početka je startao i mladi Topić, a sve ostale udarne snage Zagrepčani su poslali na travnjak od prve minute.

Domaćin je imao terensku inicijativu od prve minute, a u uvodu Šibenik je jednom zaprijetio. Dolček je dobro povukao, centrirao s lijeve strane, Šutalo odbio u korner, a poslije Araijeva ubačaja Matić nije bio precizan. U 17. minuti opasna šibenska kontra: Hiroš je bio u prilici, na desnoj strani kaznenog prostora Dinama prevario je jednog igrača, pucao, ali završilo je u bloku obrambenih igrača domaćih (imao je i Špeljaka kojemu je mogao asistirati). Kako je vrijeme odmicalo posjed je i dalje bio daleko više u posjedu Zagrepčana, ali puno opasniji bili su gosti u dvije situacije koje su stvorili.

U 23. minuti još jedna opasna kontra gostiju: Špeljak je pobjegao Ristovskom na lijevoj strani, ali centaršut mu je blokirao Moharrami. Ubačaj iz kuta izveo je Arai, vratar Nevistić nije baš najbolje reagirao, u gužvi je pucao Dolček, nije lopta uspjela proći kroz šumu nogu i završiti u mreži. Sve je bolje i opasnije izgledao Šibenik, imao je loptu više u svom posjedu nego u otvaranju utakmice, a onda su u 32. minuti, iz naoko potpuno bezopasne situacije primili gol. Dubinska lopta Mišića za Petkovića koji nije u zaleđu, glavom puca leđima okrenut golu, ali uspijeva poslati loptu u mrežu za vodstvo od 1:0. Istrčao je Rogić nepotrebno, u skoku i udario napadača Dinama, da lopta i nije završila u mreži vjerojatno bi VAR provjeravao tu situaciju. Dinamovim vodstvom od 1:0, uz ne baš dojmljivu igru, otišlo se u svlačionice. Šibenik je mogao žaliti što svoje prilike nije bolje iskoristio.

Nastavak je počeo vrlo slično kao i prvi dio, dominacijom domaćina. A onda su u razmaku od dvije minute postigli aktualni prvaci nova dva gola: prvo je Ivanušec poentirao s otprilike 17 metara, poslao je loptu u suprotan kut. Odmah potom Baturina je iskoristio asistenciju Ljubičića za visokih 3:0 na otvaranju drugog poluvremena. U 62. minuti dvostruka izmjena u šibenskim redovima: ušli su Knežević i Soldo, a na klupu su sjeli Dolček i Špeljak. Hiroš je u 67. minuti uputio prvi šibenski udarac u drugom poluvremenu, bilo je to tek statistike radi. Do nove promjene rezultata stiglo je u 68. minuti: tek što je ušao u igru Bočkaj je odigrao dupli pas s M. Baturinom i mirno matirao Rogića za visokih 4:0.

U 77. minuti Kneževićev udarac obranio je Nevistić, na odbijancu je prvi Čanađija koji puca prema golu, Moharrami zaustavlja loptu rukom, sudac Titlić ne svira ništa. Čanađija je odmah signalizirao da je domaći igrač igrao rukom što je potvrdila i TV snimka, no, promjene odluke nije bilo. Ni VAR se nije uključio iako dileme nije bilo. Nekoliko minuta kasnije novo igranje rukom u domaćem kaznenom prostoru, ovog puta bio je to Šutalo nakon udarca Kneževića, ali niti ovog puta nema kaznenog udarca za Šibenčane. Nevjerojatno!!!

U završnici Dinamo je mogao i do petog gola: Moharrami je uzdrmao gredu u 86. minuti. Mesa je u završnici sezone pucao glavom preko gola, u sudačkoj nadoknadi. I bilo je to sve do kraja utakmice. Dinamo je upisao novu pobjedu. Šibenik 180 minuta prije kraja sezone i dalje je na minus dva, a dvoboj protiv Osijeka (Šubićevac, petak) je od ključne važnosti: pobjeda je neophodna žele li ostati u igru za ostanak u prvoligaškom društvu.

DINAMO – ŠIBENIK 4:0 (1:0)