U Gospiću

Ništa od višeg ranga za pionire i kadete HNK Šibenika: Lučko slavilo u obje utakmice

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   18.06.2023 u 20:24

ŠI Sport
Pioniri i kadeti HNK Šibenika neće sljedeće sezone igrati u najvišem rangu hrvatskog nogometa. Na posljednjoj prepreci zaustavili su ih vršnjaci Lučkog koji su slavili u obje kategorije u utakmicama odigranima u Gospiću.

Na travnjak Balinovac prvi su danas istrčali kadeti. I dobro su Šibenčani otvorili utakmicu, poveli su golom Tomislava Moquina Završkog u 19. minuti. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1 jer je Lučko izjednačilo u 39. minuti golom Pavlaka.

Do prednosti Lučko stiže preko Šeketa u 61. minuti, da bi pet minuta kasnije vodstvo svoje momčadi povećao Pavlak novim golom. Lovre Kulušić smanjio je na 3:2 u 76. minuti, ali do kraja utakmice igrači trenera Anđelka Godinića nisu uspjeli doći do novog gola.

Potom je uslijedila utakmica pionira. I tu su igrači sa Šubićevca prvi stigli do gola. Već u drugoj minuti utakmice Noa Berić doveo je momčad Ive Krečka do prednosti. Do poluvremena potpuni preokret: Gracin je u 24. minuti izjednačio, a u 35. minuti vodstvo, a pokazat će se kasnije i pobjedu, Lučkom je donio Preložiček.

S dva poraza Šibenik tako nije uspio plasirati se u viši rang. Klub će u idućoj sezoni samo jedna ekipa predstavljati u SuperSport HNL-u i to juniori.