Domaća publika nezadovoljna izvedbom domaćih

Osijek slavi na Šubićevcu: Beljo Šibenčane poslao na odmor s još jednim porazom

Nogomet   |   Autor: Ivana Jurica   |   13.11.2022 u 16:56

Pixsell/ Hrvoje Jelavić
U posljednjoj prvenstvenoj utakmici u 2022. godini nogometaši Šibenika zabilježili su još jedan poraz. S 2:0 na Šubićevcu pobijedio ih je Osijek zahvaljujući dvama pogocima Diona Drene Belje u razmaku od samo dvije minute pri kraju prvog poluvremena. S tribina Šubićevca u više su se navrata čuli zvižduci i povici prema domaćim igračima, odnosno Upravi kluba.

Na prvi udarac prema vratima čekao se jako dugo, sve do 14. minute: pucao je Kleinheisler poslije dodavanja s desne strane, ostala je lopta u bloku. Točno devet minuta kasnije Šibenik je po prvi put zapucao u okvir gola: s 20 metara iz slobodnog udarca pucao je Čop, vratar Malenica (koji je na gol ostao umjesto bolesnog reprezentativca Ivušića koji nije ni doputovao na Šubićevac) odbio je taj pokušaj domaćeg napadača u korner. Odlična je bila i reakcija šibenskog čuvara mreže u 26. minuti: iz velike je udaljenosti prizeman udarac uputio Mađar u osječkim redovima, nije se Rogić dao iznenaditi, zaustavio je taj udarac.

U 31. minuti malo posla i za VAR sobu: poslije centaršuta na lopti su Šibenikov veznjak B. Matić i gostujući vratar Malenica koji je malo izašao sa svog gola. U tom duelu čini se da je osječki vratar rukom zahvatio i starijeg Matića, sudac Pečarić nije se oglasio, a nije niti VAR koji je pregledavao tu situaciju. Točno pet minute kasnije gruba pogreška šibenskog desnog beka Matije Roma gostima je donijela vodstvo: Rom je imao čistu loptu i u pokušaju čišćenja iz svog kaznenog prostora pogodio je Caktaša, on je s lijeve strane točno pogodio Belju koji glavom trese mrežu za vodstvo od 1:0.

Tek što se promijenio rezultat na semaforu jednom, došlo je do nove promjene. Nisu prošle niti dvije minute, a Beljo je još jednom poentirao: ovog puta bio je to nizak, prizeman udarac sa 17-18 metara, Rogić nije mogao ništa učiniti i Osijek je vrlo brzo praktički riješio utakmicu. Već i prije kraja prvog dijela Delić je ušao umjesto Delića, a i navijači su na tribinama izgubili strpljenje, čulo se s tribina 'Igrajte pi…'.

U nastavak su narančasto-crni ušli s dvije izmjene: u svlačionici su ostali Rak i B. Matić, a u igru su ušli Skorup i Špeljak. I baš je Špeljak nepunu minutu kasnije fantastično opalio: uzdrmao je okvir gola iskosa s desne strane. Malenica je već bio savladan, ali sreća je okrenula leđa domaćinima. Nastavili su domaćini i u drugom dijelu vikati s tribina, nezadovoljni izdanjem i igrom svoje momčadi. 'Uprava odlazi', čulo se s tribina Šubićevca u više navrata.

Puno češći bili su takvi povici nezadovoljnih domaćih navijača nego što je bilo prilika i udaraca prema osječkom golu. Jako siromašno napadački je nastavio Šibenik i u drugom dijelu. Pokušao je Skorup u 67. minuti, završilo je u bloku igrača ispred njega. Četiri minute kasnije Beljo je još jednom zabio, nakon fantastične asistencije Špoljarića. Drugi pomoćnik označio je zaleđe, a VAR potvrdio da je odluka Pečarićeva pomoćnika bila ispravna, ostalo je 2:0 na semaforu.

Malo uzbuđenja u 80. minuti: isključen je trener gostiju Rene Poms, a domaći trener Cvitanović napravio je i posljednju izmjenu: umjesto Dolčeka na travnjak je poslao Krekovića. Minutu potom opet prijeti Špeljak, udarac s ruba 16 metara, zapelo je opet u bloku gostujućih igrača. Priliku ima i Skorup, visoko preko gola. Zapucao je prema golu Malenice i Kreković, bilo je to tek statistike radi. Moglo je biti na drugoj strani, Špoljarić je već matirao i Rogića, ali Mesa je uspio stići i izbaciti loptu prije nego što je prošla gol crtu.

S novim porazom Šibenik se tako oprostio od svoje malobrojne publike, samo 250 gledatelja gledao je dvoboj protiv Osijeka. A i to dovoljno govori o šibenskim izdanjima i rezultatima u ovoj sezoni.

ŠIBENIK – OSIJEK 0:2 (0:2)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 250.

Sudac: Goran Pečarić – Zagreb

Pomoćnici: Jerko Crnčić – Vrbovec