Prva pripremna utakmica redizajniranog Šibenika

Pobjeda protiv Croatije Zmijavci, Božić i Osmanković debitirali pogocima

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   12.07.2023 u 21:48

Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Nogometaši Šibenika odigrali su prvu pripremnu utakmicu u ovoljetnim pripremama. Na Šubićevcu je redizajnirani domaćin ugostio Croatiju iz Zmijavaca i upisao pobjedu rezultatom 3:1 nakon preokreta. Strijelci za domaćine bili su Božić, Osmanković i autogol Šalinovića.

Stotinjak gledatelja došlo je pogledati kako izgleda i što može gotovo u potpunosti nova ekipa Šibenika. Trener Mario Carević od prve je minute na travnjak poslao momčad koju su činili uglavnom mlađi igrače među kojima su bili i oni na probi.

Daleko najraspoloženiji igrač u prvom poluvremenu u domaćim redovima bio je Carlos Torres, mladi Kolumbijac koji je protekle sezone bio posuđen Dugopolju. Zadavao je najviše problema gostujućoj obrani, a svidio se i Franco Dario Bustos Glavaš. Riječ je o 21-godišnjaku koji je na Šubićevac stigao na probu iz redova argentinskog kluba Rosario Central (majka mu je Hrvatica).

Momčad iz Zmijavaca pogodila je jedan okvir gola u prvom poluvremenu, a poveli su početkom nastavka kad je Marin Jonjić naciljao mrežu Đakovića (bilo je to u 51. minuti). U drugi je dio Carević na travnjak poslao kompletno novu momčad. I već nakon sedam minuta od primljenog gola stiže izjednačenje: novi šibenski napadač Božić srušen je u 16 metara (odličnu loptu dao mu je Majić), sudac Radnić pokazao je na bijelu točku, a siguran realizator bio je sam Božić.

Vrijedi izdvojiti da su gosti, prije izjednačenja, imali još jednu stativu. Dvije minute nakon izjednačenja novi šibenski gol: Marijanović je odlično izveo korner s desne strane, visoki stoper Osmanković je na pravom mjestu u 16 metara gostiju i domaćin vodi s 2:1. Pet minuta iza toga postavljen je i konačan rezultat utakmice: Šalinović je pogodio vlastitu mrežu, a do kraja utakmice Croatiji je i treći put okvir gola spriječio pogodak.

Nekolicina igrača skrenula su pozornost na sebe u drugom poluvremenu: prije svega odnosi se to na Roka Brajkovića i Ivana Božića.

Šibenik je za vikend trebao odigrati prijateljsku utakmicu protiv Dugopolja, ali protivnik je otkazao taj dvoboj. Pa će protivnik narančastima, u zatvorenoj trening utakmici, biti Zagora iz Unešića.

ŠIBENIK – CROATIA ZMIJAVCI 3:1
Sudac: Niko Radnić
Strijelci: Božić 68' – 11m, Osmanković 70', Šalinović 75' – ag. – M. Jonjić 51'
Šibenik: Mišević, Pavičić, Perić, Dumančić, Jakovljević, Kulušić, Ćosić, Botić, Torres, Glavaš, Babić. Drugo poluvrijeme: Đaković, Gačić, Osmanković, Ćosić, Baturina, Bačelić Grgić, Marijanović, Šušnjara, Brajković, Majić, Božić. Trener: Mario Carević.