Sljedeći vikend nastavak prvenstva

Pobjeda Šibenika protiv Jaruna u generalki: Majstorije Majića, Božića i Laće

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   10.02.2024 u 16:05

Nogometaši Šibenika zaključili su pripremni dio današnjom prijateljskom utakmicom protiv Jaruna. Slavili su na Šubićevcu s 3:1, a strijelci su bili Josip Majić, Ivan Božić (oba gola pala su iz slobodnih udaraca), te Ivan Laća. Sva tri gola bila su zaista predivna, prave majstorije domaćih igrača.

Blizu pogotku bili su gosti na otvaranju utakmice, ali zatresao se šibenski okvir gola. Na drugoj strani zatresao se i onaj gostujući, a bio je to ujedno i prvi pogodak na utakmici. Josip Majić izveo je slobodan udarac skroz iskosa s lijeve strane kaznenog prostora, ciljao je milimetarski precizno, pogodio stativu od koje se lopta odbila u mrežu za vodstvo Šibenika od 1:0.

Razigran je bio Carevićev sastav u tom razdoblju: visoki presing, dobra kombinatorika, a u 21. minuti i novi pogodak: fenomenalno je slobodan udarac sa 17 metara izveo napadač Ivan Božić. Prava bomba završila je u mreži nemoćnog vratara gostiju.

Šibenik je bio apsolutno dominantan u svim segmentima igre, imao je i druge prilike (Kolega i Rocea), prečku Torresa, ali gosti su uspjeli smanjiti prije odlaska na odmor. Glavom je u 44. minuti zabio Alghoul.

S dvije izmjene ušao je Šibenik u drugi dio: Punčeca i Toressa zamijenili su Gačić i Delić. Uvodni dio drugog poluvremena gosti su bili daleko opasniji po šibenski gol, puno su toga Šibenčani uspjeli spasiti u tom razdoblju igre. Blok Dujmovića, pa Brajkovićevo čišćenje s gol crte samo su one najizglednije.

Preživio je Šibenik to razdoblje bez primljenog gola, a onda je postao puno opasniji na drugoj strani terena. Majić dvije nove prilike nije uspio iskoristiti, Laća je zatresao vanjski dio mreže, a Delić je pucao ravno u vratara gostiju.

I kad se činilo da će završiti rezultatom 2:1, u samoj završnici pao je još jedan pogodak. Laća je primio loptu sa svoje polovice terena, sjurio se u suparnički kazneni prostor, a onda briljantno pogodio suprotan kut gola za konačnih 3:1.

S tri predivna gola i pobjedom protiv Jaruna Šibenik je zaključio pripremno razdoblje. Sve su misli sada usmjerene nastavku prvenstva, odnosno subotnjem gostovanju Sesveta na Šubićevcu.

ŠIBENIK – JARUN 3:1 (2:1)