Kobne pogreške Šibenika

Poraz na startu drugog dijela sezone: Hajduk, uz asistenciju Batarela i VAR-a, stigao do slavlja

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   29.01.2022 u 19:02

Hrvoje Jelavić/PIxsell
U drugi dio sezone nogometaši Šibenika krenuli su porazom, na premijeri trenera Ferde Milina. Hajduk je s 3:1 slavio na Šubićevcu pred 1156 gledatelja, uz dva dosuđena kaznena udarca koja je nesmotreno skrivio Šibenikov branič Batarelo, a u pogotke pretvorio Livaja.

Na startu drugog dijela sezone, na premijeri novog trenera Milina, ali i prvoj utakmici otkako je Marino Jurić postao većinski vlasnik šibenskog prvoligaša, Šibenik je na Šubićevcu ugostio Hajduk. Istrčali su Šibenčani u promijenjenoj formaciji u odnosu na prvi dio sezone: zaigrao je Milin s trojicom u zadnjem redu, s tim da je taj zadnji bio Batarelo koji je kasnije postao i tragičar utakmice, dva zadnja vezna bili su Rak i novak Skorup, bekovi A. Jakoliš i Kvesić, dok su najofenzivniji bili Sahiti, Ćurić i Marin.

Lopta je u otvaranju utakmice bila više u šibenskom posjedu, no, osim jednog kornera konkretnije opasnosti nije bilo. Hajduk je po prvi put zaprijetio u 10. minuti: zapucao je njihov najbolji igrač Livaja, bio je to lak plijen za Rogića.

A pet minuta kasnije Hajduk je poveo s bijele točke: Šibenikov stoper Batarelo startao je nogom na Hajdukova napadača Mlakara i to u trenutku kad je bio leđima okrenut golu, startao je Batarelo na loptu, ali je i nagazio Slovenca u redovima Splićana. U prvi tren sudac Zebec pustio je igru da se nastavi, a nakon prvog prekida VAR mu je signalizirao da ode pogledati sam tu situaciju.

Radio je VAR

Nakon pregleda situacije Zebec je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Hajdukov najbolji strijelac Marko Livaja. U 25. minuti, poslije lijepe akcije narančasto-crnih, stiglo je izjednačenje: Kvesić je ubacio s lijeve strane, Sahiti petom vraća lopta na 17-18 metara, tamo je kapetan Ćurić koji ljevicom maestralno pogađa za izjednačenje.

U 39. minuti dva su puta gosti pogađali okvir gola: korner s desne strane, Katić glavom puca i trese gredu, odbija se lopta točno na noge Livaji koji s par metara ne uspijeva pogoditi gol, već stativu. Nekoliko minuta kasnije Vuković je pokušao iz velike udaljenosti, ispružio se Rogić i odbio to u korner.

Novi kazneni udarac Splićanima je u samoj završnici poluvremena donio novo vodstvo i to opet nakon intervencije VAR-a. Nakon kornera i gužve u 16 metara Zebec nije vidio ništa i u trenucima kad je došlo do prekida VAR mu je sugerirao da sam pogleda jednu situaciju, ni publici u prvi tren nije bilo jasno zašto se VAR aktivirao.

No, snimka je bila neumoljiva: gosti su ponovno poveli, uz asistenciju VAR-a. I opet ništa nije bilo sporno: krivac je, kao i kod prvog gola, bio Batarelo: ovog puta, poslije kornera, opet je bio u dvoboju s Mlakarom, ruka je bila visoko podignuta, pogodila je lopta Batarela u ruku, a Livaja je i ovog puta bio precizan. Nije bio daleko Rogić da zaustavi taj udarac, imao je loptu na ruci, no, nije uspio, te je Hajduk na poluvrijeme otišao s prednošću.

Nastavak je počeo akcijom Šibenika: igrao je netko od gostujućih igrača u 16 metara rukom, ali suci su procijenili da očito nije bilo namjere. Još jednu dobru akciju složili su Šibenčani: no, ispred Kvesića u zadnji je trenutak očistila obrana gostiju. I u 61. minuti dobra je bila šibenska akcija: Sahiti i Marin pripremili su sve za udarac Ćurića, no, ovog puta nema preciznosti u šutu Šibenikova kapetana, otišlo je visoko preko gola.

Gosti potvrdili pobjedu

U 68. minuti gosti su potvrdili svoju pobjedu: predivan gol Krovinovića s 18-19 metara usmjerio je i definitivno bodove prema Poljudu. A odmah nakon tog primljenog gola Milin je u igru gurnuo Delića koji je, tek što je ušao, našao u dobroj prilici, ali pucao je ravno u Kalinića. Igralo se i dalje vrlo otvoreno na obje strane, no, mreže su mirovale do kraja utakmice i Splićani su odnijeli bodove sa Šubićevca na startu drugog dijela sezone.

ŠIBENIK – HAJDUK 1:3 (1:2)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 1156.

Sudac: Mario Zebec – Varaždin Pomoćnici: Kruno Šarić – Županja Kristijan Novosel – Gat Četvrti sudac: Patrik Kolarić – Strahoninec Delegat: Dražen Posavec – Maruševec Kontrolor: Draženko Kovačić – Križevci VAR: Tihomir Pejin – Donji Miholjac AVAR: Goran Pataki – Đakovo

Strijelci: Ćurić 25' - Livaja 15' – 11 m, 45' – 11 m, Krovinović 68'

ŠIBENIK: Rogić, Kvesić (od 75. Attys), Batarelo, Perić, Bilić, Sahiti (od 88. Vidović), Ćurić, Marin, Rak, A. Jakoliš, Skorup (od 69. Delić).

Trener: Ferdo Milin.

HAJDUK: L. Kalinić, Katić, Vuković, Fossati (od 71. Atanasov), Livaja, Melnjak, Elez (od 77. Dimitrov), Krovinović, Lovrencsics (od 71. Čolina), Biuk (od 30. Ljubičić), Mlakar.

Trener: Valdas Dambrauskas.