OBJAVA: 12.11.2020, 20:36h   •   IZMJENA: 12.11.2020, 20:36h   komentara   •     ISPIŠI

Ademi igrao do 67. minute

Sanjin Strukic/PIXSELL Povijesni uspjeh za šibenskog nogometaša: Sj. Makedonija prvi se put plasirala na Euro
12.11.2020, 20:36h

Nogometna reprezentacija Sjeverne Makedonije prvi put u povijesti izborila je plasman na europsko prvenstvo nakon što je u finalu play-offa u Tbilisiju pobijedila Gruziju sa 1-0.

Junak utakmice bio je 37-godišnji Goran Pandev koji je u 56. minuti postigao jedini pogodak na utakmici, svoj 36. gol u 114. nastupu u dresu nacionalne vrste, piše Jutarnji.

Bila je to sjajna akcija u četiri poteza u kojoj su sudjelovali "Talijani", veznjak Napolija Elif Elmas, napadač Udinesea Ilija Nestorovski i napadač Genoe Pandev.

Za Makedoniju je do 67. minute igrao kapetan zagrebačkog Dinama Arijan Ademi, kojem je Dinamo uputio posebnu čestitku.

"GNK Dinamo ovom prilikom od srca čestita svome kapetanu na plasmanu na Euro, najvećem uspjehu u povijesti reprezentacije Sjeverne Makedonije!".

Do play-offa za odlazak na EP Makedonci su stigli s obzirom na to su prošle godine u grupi D Lige nacija bili bolji od Armenije, Gibraltara i Lihtenštajna, a potom su u polufinalu play-offa pobijedili Kosovo.

Sjeverna Makedonija će na EP-u igrati u skupini C u kojoj su i Nizozemska, Ukrajina i Austrija.