OBJAVA: 20.10.2019, 17:06h   •   IZMJENA: 20.10.2019, 17:06h   komentara   •     ISPIŠI

Deveto slavlje narančastih u sezoni

Milan Balaban/arhiva Prednost na vrhu raste i dalje: Majstorija Juričića i Kukeca donijela slavlje kod BSK-a
20.10.2019, 17:06h

Još jednu, sedmu zaredom, a ukupno devetu prvenstvenu pobjedu ostvarili su nogometaši Šibenika. Na gostovanju kod fenjeraša BSK-a, po izrazito teškom terenu, slavili su s 1:0 poslije fantastične akcije asistenta Juričića i strijelca Kukeca. Prednost na vrhu ljestvice sad je još izraženija.

Na travnjak gdje su prošle godine poraženi, nogometaši Šibenika istrčali su s dvije promjene od uobičajene postave. Bulat je, nakon ozljede zarađene jučer na treningu (udarac u stopalo), ostao na klupi, a u početnom se sastavu našao Barišić. A na lijevom beku od prve je minute zaigrao oporavljeni Musa.

Prvi su na otvaranju zaprijetili domaći, pokušali su Popović i Ptiček, bez velike opasnosti za Labrovićev gol. Šibenik je imao više loptu, a prvi je put zaprijetio u desetoj minuti: odigrali su narančasti dobru akciju, ali u završnici Prince nije uspio bolje zakačiti loptu i ozbiljnije zaprijetiti domaćem vrataru Ilinčiću. Nizali su Šibenčani kornere i s lijeve i s desne strane, pogotka nije bilo.

U 26. minuti odapeo je iz daljine Musa, bio je to jako nezgodan udarac, a Ilinčić se uspio snaći i izvući loptu ispod grede. Prvu veću obranu upisuje tada i Labrović, zaustavio je udarac najopasnijeg domaćeg igrača Dabre. Kukec je pokušao atraktivno škaricama u 32. minuti, bez gola. Ali sedam minuta kasnije fantastična akcija Rendulićeva sastava rezultirala je vodstvom.

Aut s desne strane, lopta stiže do Juričića koji je petom produžuje prema sredini kaznenog prostora gdje je Kukec, koji loptu rutinirano šalje iza leđa domaćeg čuvara mreže za šibensko vodstvo. Četvrti je to gol raspoloženog Kukeca, a s tim se rezultatom otišlo i na predah.

Pokušali su domaćini u nastavku ofenzivnije, tražili su izjednačenje, ali sve je to bilo jalovo. Daleko opasnije bilo je pred njihovim golom i da je bilo mirnoće u završnici rezultat se mogao promijeniti u više navrata. U 49. minuti Prince je trebao pucati, no, odlučio se tražiti Juričića na drugoj stativi, domaćini su zaustavili pas. I u još nekoliko navrata šibenski je Ganac trebao bolje reagirati i sve dileme oko pobjednika bile bi riješene.

Jedina dva udarca domaćih prema golu nisu bila problem za Labrovića: prvi je on pokupio nakon udarca s lijeve strane, a onaj drugi, u sudačkoj nadoknadi, nije niti išao u okvir gola. Ofenziva BSK-a ostavljala je puno prostora u njihovom zadnjem redu, nizale su se šanse, ali osim Princea neprecizni su bili i Kukec i Celić.

Neće u šibenskim redovima previše žaliti za propuštenim prilikama. Labrović je još jednom sačuvao svoju mrežu netaknutom, a na drugoj strani Kukecov je gol bio dovoljan za osvajanje nova tri boda i nastavak sjajnog niza.

Šibenik je prvi na tablici s 27 bodova, drugoplasirani Orijent 1919 ima devet bodova manje, a Osijek 2, Sesvete i Rudeš okruglih minus deset. A Rendulićev sastav sad čekaju tri domaće utakmice u tjedan dana, prvenstveni ogledi protiv Cibalije i Kustošije, odnosno Kup protiv Belišća.

BSK – ŠIBENK 0:1  (0:1)